Cevaplar 12

Yükleniyor...
1,518 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sponsor şirketleri veya aktivitelere çağırdığımız şirketler gibi çok fazla şirketle çalışıldığı için bu sayede çok iyi bir network sağlıyor. O şirketlerdeki departmanlarla mail yoluyla iletişim kurmak, iş hayatında da o iletişimi nasıl kurmamız gerektiğini öğretiyor. Bu durum bizim açımızdan olumluyken, şirketler açısından da olumlu oluyor çünkü bu kulüpler sayesinde iyi CV’lere sahip öğrencileri tanıyorlar. Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün bana kattığı yönler de bunlardır.

6,619 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği çok geniş çaplı bir bölüm. Okuldayken; Üretim, Yönetim, Finans gibi birçok farklı alanda dersler aldım. Bunun verdiği birikimler sayesinde bir Endüstri Mühendisi her alanda çalışabilir. Sadece hangi alanda çalışacağına kendi kişisel özelliklerine göre karar vermesi gerekir. Örneğin, ben Satış alanında çalışıyorum. Pazarlama, Moda, Lojistik gibi farklı sektörlerde çalışan arkadaşlarım da var. Bu yüzden Endüstri Mühendisleri istedikleri her işi yapabilirler.

1,675 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben 2016 yılının Haziran ayında mezun oldum. Mezun olur olmaz da işe başladım. Sabancı Üniversitesi’ndeki hocalarım da buradaki gibi çok sıcak ve açık insanlar. Aklınıza bir soru takıldığında hocanın kapısını çalıp rahatlıkla sorabiliyorsunuz. Motivasyonu düşük öğrencileri motive etmesini de biliyorlar. Kardeşim de şu an Sabancı Üniversitesi’nde okuyor. Uluslararası imkânları çok fazla olduğu için, öğrencileri aktivite yapmaya teşvik ediyor. Öğrenci kulüpleri çok fazla ve okul bu kulüpleri destekliyor.

375 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabah erkenden kalkıp buraya geliyorsunuz ve burada bir iş yapıyorsunuz. Bu yüzden bu ortamın çekici olması lazım. Beni de buraya çeken şey, bu sıcak ortam diyebilirim. Her ne kadar işler stresli olsa da bunları ekibimle birlikte aşabiliyorum. Çünkü biliyorum ki ben ne kadar zorlanırsam zorlanayım, arkamda beni itecek ekip arkadaşlarım var. Bu sayede ben de işe hevesle geliyorum.

1,165 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada oldukça global bir ortam var ve bu durum bize farklı perspektifler katıyor. Herkesin çok sıcak bir şekilde birbiriyle iletişim halinde olması, direktörlerin ve genel müdürlerin ulaşılabilir olması, insanların rahat bir şekilde konuşabilmesi çok güzel bir şey. Ayrıca MT Programı olarak Work Shadowing etkinliğimiz var. Bu etkinlikte Genel Müdür ile 3 saat geçiriyoruz. Açıkçası ben bu uygulamayı daha önce başka bir yerde görmemiştim. Bu etkinlikte benim size anlattığım gibi, Genel Müdür de gün içinde neler yaptığını bize anlattı. Bunun dışında Lunch and Learn etkinliklerimiz var. Bu yüzden iletişim ve adaptasyon konusunda sıkıntı çekmiyorum. Yaptığım işlerde de istediğim gibi soru sorabiliyorum. Bu yüzden Colgate, kişisel gelişim açısından oldukça faydalı. Ayrıca internet üzerinden gelen testleri çözerek de eğitimler alıyoruz. Hatta işe ilk başladığımda ilk dönemlerim hep eğitimlerle geçti. O sırada da çok şey öğreneceğimi fark ettim.