Doğu Avrupa Bölgesi Ticari Lideri

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
312 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben şu anda Temel Sağlık Doğu Avrupa Ticari Lideri görevini üstleniyorum. Bu bizim yeni oluşturduğumuz bir rol olduğu için bu rolün sorumluluklarını belirleme şansımız oldu. Pfizer’de böyle güzel fırsatlar da doğabiliyor çünkü yapılanmalarda oldukça sık değişim olabiliyor. Bu son yapılanmanın sonucunda bölgesel sorumluluğu olan böyle bir pozisyon ve bu bölgesel sorumluluğun beraberinde çalışan 4-5 kişilik bir takım yarattık. Bu takım genelde Pazarlama ve Strateji görevlerinden oluşuyor. Takımda Hastane Pazarlama Müdürü, Retail Ürünleri Pazarlama Müdürü gibi görevler var ve ayrıca bu takımla beraber bütün Doğu Avrupa’daki stratejinin belirlenmesi, bu stratejilerin ülkelere inmesi ve doğru şekilde uygulanması, Pazarlama ve Satış Operasyonlarının mükemmelleştirilmesi gibi sorumluluklar var. Dolayısıyla Doğu Avrupa Bölgesi Lideri’nin sağ kolu gibi çalışıyor diyebilirim.

270 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer'de bir günüm çok farklı şekillerde geçebiliyor. Seyahatte olduğum ve Pfizer Ortaköy’de çalıştığım günler var. Birçok kişiye seyahatte olduğum günler çok çekici gelecektir ama benim hayalim Ortaköy’de kaldığım günler oluyor çünkü seyahatler çok yorucu oluyor ve gidilen yerlerde çok bir şey yapma fırsatı olmadan akşam geri dönebiliyoruz, hatta günübirlik bile giderekorada toplantı yapıyoruz, havaalanında bir şeyler atıştırıp geri dönüyoruz. Böyle yoğun günler de oluyor ama biraz daha esnek seyahat programlarıyla da gezebiliyoruz. Genelde bu ziyaretlerde ülkede işlerin nasıl gittiğini, herhangi bir sorun varsa o sorunları veya geliştirilen bir proje varsa o projeyi oradaki ekiplerle çalışıyoruz.

Daha güzel günleri Pfizer Ortaköy’de geçiriyorum çünkü o zaman hayatımı daha düzenli yaşayabiliyorum. Sabah spora gittikten sonra kahvaltı yapıyorum ve günüme başlıyorum. Avrupa’nın çeşitli yerleriyle telekonferanslar ve video görüşmeleri yapıyorum. Bunun yanında kendi başıma bir şeyler üretmem gereken analizler ve sunumlar olduğu için Excel ve Powerpoint’leuğraşıyorum.Son olarak Pfizer bana eğitmen ve mentor olma şansı da verdi. Genç arkadaşlarla beraber çalışıp onların hayatlarında bir etki bırakabilmek gerçekten büyük bir şans.