Cevaplar 9

Yükleniyor...
544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Colgate’te işe alım sürecindeyken birçok adımda hep şehir dışındaydım. Görüşme ayarladığımız tarihlerde şehir dışında olmam sebebiyle birkaç aşamayı Skype üzerinden gerçekleştirdik. Bu süreç içerisinde de en zor anım; tatildeyken denizden çıktıktan sonra üzerime gömlek giyip altımda şortumla Skype üzerinden görüşme yapmamdı. Sonrasında bu mülakatlara girip oluşan sıcak ortamı hissettiğimde, söylediğim şeyleri tamamen unutup Colgate’in bana ne kadar uygun olduğunu anlamış oldum.

1,771 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ’yü bir kelime ile ifade edecek olsam buna kesinlikle kültür derdim. Çünkü ODTÜ bana kültürü öğretti. ODTÜ İşletme, bölüm gereği 3. ve 4. sınıfta tamamıyla seçmeli dersler aldığımız için ilgi alanlarıma yönelmem konusunda çok büyük bir fırsat sağladı. Birçok farklı alandan ilgime göre dersler aldım ve bu alanlarda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Bunun dışında ODTÜ İşletme Topluluğu’nda aktif olarak görev aldım. Bu topluluğu, iş dünyasının küçük bir simülasyonu olarak görüyorum. Okulda öğrendiğim teknik bilgileri bu topluluk aracılığıyla simule edebildim. Şu anda yaptığım işle çok benzer bir şekilde ekip ve müşteri yönetimine benzer işler yaptım. Bunların artılarını da şu an işimi yaparken daha iyi gözlemliyorum. Dolayısıyla ODTÜ’de dokunduğum ve bana dokunan her insan, düşüncelerimin şekillenmesinde birebir etkili oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

3,780 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme denildiğinde insanlara basit bir bölümmüş gibi geliyor fakat İşletme her işi yapan bir bölümdür. Çünkü bölüm gereği birçok farklı ders alıp bunları kendi kişiliğinize göre birleştirdiğinizde, hangi alana uygunsanız o alana yönelme fırsatı sunar. Hızlı Tüketim Malları, Bankacılık, Denetim Danışmanlık sektöründe birbiriyle alakası olmayan ve bu sektörlerde çalışan birçok arkadaşım var. Bu da tamamen İşletme Bölümü okuyan kişilerin özelliğine bağlı olarak değişiyor.

1,680 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT olmak için, analitik düşünmek ve iyi iletişim şarttır. Çünkü birçok farklı departmanla çalışıyoruz. Oluşan sorunları çözebilmek için ofis içinde bazı programlar kullanmak gerekebiliyor. Bunları da analitik düşünme yoluyla süreci hızlandırarak çözebiliyoruz. Tüm bu süreçleri iyi yönetebilmek için de bu iki faktör çok önemlidir.

452 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şu anda şirketteki kariyerimin henüz başındayım. Buna rağmen burada bana birçok sorumluluk veriliyor ve bu durum bazen soru sormama neden oluyor. Bu durumu, bana balık vermelerinden ziyade balık tutmayı öğretmeleri şeklinde yorumluyorum ve gerçekten bir sonraki gün bu görevi neden verdiklerini, neden gerekli olduğunu anlıyorum. Kendimi geliştirdiğimi çok canlı bir şekilde görebiliyorum. 2 aylık kısa bir süreç içinde bile geriye dönüp baktığımda kişisel gelişimimdeki farkı gözlemleyebiliyorum.