Cevaplar 10

Yükleniyor...
94,831 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özellikle iş imkanları kısmını kamu ve özel sektör olarak ikiye ayırmakta fayda var. Kamu sektöründe 4 yıl boyunca aldığımız sosyal politikaya veya iş hukukuna ilişkin yoğun disiplinler sayesinde Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Aile ve Sosyal Politikalar Güvenliği, Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kurumlarda Müfettiş veya Denetçi olarak görev alabiliyoruz.

Özel sektörde özellikle İnsan Kaynakları alanında ciddi bir iş imkanı var çünkü 4 sene boyunca buna ilişkin eğitimler alıyoruz. Eğitim, geliştirme, organizasyonel gelişim, bordro ve özlük gibi bütün alanlarda eğitim alıyoruz. Bunun yanında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri gibi özel sektörde çeşitli alanlarda çalışabiliyoruz.

2,195 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalışma Ekonomisi bölümü daha önceki dönemleri kapsamasına rağmen özellikle Sanayi Devrimi’nden günümüze değin emek piyasasındaki değişiklikleri takip etmek isteyen kişiler için uygundur. Ayrıca istihdam politikalarına ilişkin daha güncel bilgilere ve daha bilinçli eleştiri kabiliyetinegerek Türkiye bazında gerekse dünya ölçeğinde sahip olmak isteyen insanlar için Çalışma Ekonomisi biçilmiş bir kaftandır diyebilirim çünkü güncel sosyal politikalara ilişkin çok fazla ders alıyoruz ve aldığımız bu dersler çerçevesinde gündeme ilişkin daha sağlıklı yorumlar yapabiliyoruz. Bu da en önemli avantajlarımızdan bir tanesidir.

İnsan Kaynakları Departmanı’nın birden fazla bölümüne ilişkin dersler veriliyor. Bu alanda da kendini geliştirmek isteyenler için Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü çok uygun bir bölüm. 3D özellikler kısmına gelince okuma ve gündemi takip etme alışkanlığı gerektiriyor. Geçmişe yönelik iyi bir kıyaslama yeteneğinin de olması gerekiyor.

 

1,566 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok geniş fırsatların olduğunu söyleyebilirim. İnsan Kaynakları’nda minimum 10-11 kişi part-time veya stajyer olarak çalışıyor. Bunu İnsan Kaynakları özelinden bütün genel merkeze yaydığımız zaman da çeşitli departmanlar var ve bu departmanlarda çok fazla stajyer ve part-time iş fırsatları var.

505 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hem okuyup hem de Koton’da staj yapmak herhangi bir engel teşkil etmiyor. Özellikle yöneticilerimizin staja devamlılık konusunda gösterdiği esneklik ve bize verdikleri iş paylaşımları nabza göre şerbet olabiliyor. Çok fazla bir yoğunluk veya mevcuttan daha fazla bir iş yükü bindirilmiyor. Dolayısıyla hem tecrübe kazanabiliyoruz hem de okulda öğrendiğimiz teorik bilgileri burada uygulayabiliyoruz.

544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bulunduğum stajyerlik süresi çerçevesinde stajyerlik algısına nazaran, bir uzman veya uzman yardımcısı gibi çeşitli projelerde yer alabildim ve inisiyatifalıp uygulama şansım oldu. Bu açıdan bakıldığında Koton’da stajyerlik yapmak, genel stajyerlik algısına nazaran çok daha tecrübe kazandıran ve kalifiye eden bir süreç oluyor.