Yükleniyor...

Nerede okumak istediğinize karar verdikten sonra, eğer hala seçmediyseniz bir program ve üniversite seçmelisiniz. Öncü üniversiteleri QS World University Rankings ile araştırabilirsiniz. Branş sıralamalarını kullanarak sizin branşınız için en iyi okullar hangileri keşfedebilirsiniz ve gitmeye karar verdiğiniz ülkedeki ulusal başarı sıralamalarını da gözden geçirebilirsiniz.

Daha sonra listenizdeki okulların ders içeriklerini, bulundukları bölgenin hayat tarzını, giriş koşullarını ve de olası masrafları detaylıca incelemek isteyebilirsiniz.

Okul ve bölümünüze karar verdikten sonra, başvurunuzu düşünmeye başlamalısınız. Başvuru süreçleri ülke ve okula bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor fakat her okul kendi resmi internet sayfasında başvurunuz için gerekli tüm detayları belirtiyor.

Bazı durumlarda uluslararası öğrenciler için iki adımlı başvuru süreçleri olabiliyor. Bunun anlamı iki başvuru yapmanız gerektiğidir: biri üniversitede yer almak için, diğeri ise dersin kendisinde yer almak içindir. Üniversitenin resmi internet sayfasında bu adımlar açıkça belirtilmiş olmalıdır, fakat hala süreç ile ilgili sorularınız varsa okulunuzla direkt olarak irtibata geçmelisiniz.

Öğrenci vizesine ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız, unutmayın ki bir çok durumda okulunuzdan kabul mektubunu almadan vize başvurunuzu yapamayacaksınızdır. Her bir adım birkaç ay sürebilir, bunu göz önünde bulundurup bu sürece yeterince zaman ayırmalısınız.

http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2016

131 görüntülenme