QS Quacquarelli Symonds Onaylı Hesap

1 kişi, 16 cevap verdi.

Cevaplar 16

Yükleniyor...

Birçok uluslararası öğrenci için bu sorunun cevabı, yüksek kalitede eğitim almak, yeni bir kültürle tanışmak (ve genellikle yeni bir dil ile), global bir zihniyete sahip olmak ve de gelecek günlerde işteki başarı şansını yükseltmektir.

Bazı öğrencilere evinden ayrı kalma ve belirsizliğe doğru yol alma düşüncesi korkutucu geliyor fakat yurtdışında okumak, gelişmiş kariyer fırsatlarına yol açan ve size dünya vizyonu katan oldukça heyecanlı bir maceradır. Yurtdışında nasıl bir deneyim yaşayacağınız, hangi ülkeye gittiğinize göre büyük bir değişim gösterecektir. Bu sebeple gideceğiniz ülkenin akademik repütasyonunun yanı sıra, orada geçireceğiniz zaman içinde sağlıklı bir denge kurmak için kendi kişisel ilgi ve zevkinize de uyacak bir ülke veya şehir seçtiğinizden emin olun.

Bu seçiminizi yaparken, QS ‘in 1 – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek lisans etkinliği QS World University Tour, yüksek lisans etkinliği QS World Grad School Tour ve en az 3 yıl iş tecrübesi olan ve MBA yapmak isteyen adaylara hitap eden QS World MBA Tour’u ziyaret ederek, akademik repütasyonu yüksek üniversite ve işletme okullarının kabul yetkilileri ile görüşüp sizin için en ideal yurtdışı eğitim seçeneklerine kolaylıkla karar verebilirsiniz.

QS Word Grad School Tour: www.Topuniversities.com/anlatsin

QS World MBA Tour : www.Topmba.com/anlatsin

QS World Universtiy Tour: www.Topuniversities.com/unianlatsin

394 görüntülenme

Yurtdışında eğitim masraflarını hesaplamak için, kabul aldığınız okulun uluslararası öğrenciler için öğrenim harcını ve o ülkedeki geçim giderlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bir referans olması açısından, uluslararası öğrenciler için ortalama öğrenim harçları, Birleşik Krallık’ta yıllık UK£12,000 UK£ (US$18,200 US$), ilaveten geçim giderleri de yıllık 7,000 UK£ (10,600 US$) kadardır. Birleşik Devletler’de ise ortalama yıllık masraf 28,500 US$ ve ek olarak geçim giderleri de 15,000 US$ kadardır. Bu yıllık verileri göz önünde bulundurarak Birleşik Devletler’de lisans eğitiminin 4 yıl sürdüğünü de hatırlamak gerekir.

Bazı ülkeler hiç öğrenim harcı istemezler. Örnek olarak, lisans eğitiminin herkes için ücretsiz olduğu Almanya ve Finlandiya gibi bazı İskandinav ülkeleri verilebilir.

371 görüntülenme

Nerede okumalıyım sorusuna bir cevap bulmak çok da kolay değildir. Kişisel ilginizin yanı sıra, gitmeyi düşündüğünüz ülkedeki eğitim masraflarını (hem okul hem yaşam ücreti), mezun olduktan sonraki kariyer beklentinizi (ülkenin istihdam şartları) ve ülkenin refah düzeyini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Eğitiminiz boyunca nasıl bir hayat tarzı istediğinizi ve düşünmelisiniz. Büyük bir şehirde mi yaşamak istiyorsunuz yoksa küçük bir üniversite kasabasında mı? Evinizden çıktığınızda her gün sanatla mı karşılaşmak istersiniz yoksa birinci sınıf spor imkanları içinde mi yaşamak istiyorsunuz? İlginiz her ne yöne ise, bunları eğitim destinasyonunuzla birleştirdiğinizden emin olun, böylece uluslararası deneyiminizden keyif almak için kendinize doğru fırsatı vermiş olursunuz.

323 görüntülenme

Yurt dışı eğitim programınız sırasında çalışıp çalışamayacağınız, öğrenci vizenizin size çalışma izni verip vermemesine göre değişir. Bazı ülkelerde eğitiminiz boyunca size çalışmanız karşılığı ödenecek miktar için bir sınırlama söz konusudur. Bu sınırlama genelde eğitim dönemi içinde haftalık 20 ücretli çalışma saatidir.

Öğrenci vizesine ihtiyacınız yoksa, büyük olasılıkla ne kadar isterseniz o kadar çalışabileceksinizdir fakat konuyla ilgili gideceğiniz okulun ya da ülkenin resmi internet sayfasını mutlaka kontrol edin.

304 görüntülenme

Yurtdışındaki eğitim programınızın ne kadar süreceği, programınıza ve seviyenize göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak, bir lisans derecesi üç ya da dört sene sürüyor. Örneğin, Birleşik Krallık’ta bir çok branş üç yıl sürerken, Amerika Birleşik Devleti’nde ise bu süre 4 yılı kapsıyor. Yüksek lisans programları ve benzer programlar genellikle bir ya da iki yıl, doktora programı (PhD) ise genellikle üç ya da dört yıl sürüyor.

Bazı üniversitelerde daha kısa zaman dilimleri için de yurtdışı eğitim fırsatları sunuluyor. Öğrenci değişim programları bir yıl, bir dönem ya da sadece bir kaç haftalık deneyimler sunabiliyor. Bu tür kısa süreli programlar hakkında bilgiler de kaydolmayı düşündüğünüz okulun resmi internet sayfasında bulunabilir.

232 görüntülenme