QS Quacquarelli Symonds

QS Quacquarelli Symonds

1 kişi, 16 cevap verdi.

Cevaplar 16

Filtrele:Sırala:

Neden yurt dışında okumalıyım? (1 Cevap)

Birçok uluslararası öğrenci için bu sorunun cevabı, yüksek kalitede eğitim almak, yeni bir kültürle tanışmak (ve genellikle yeni bir dil ile), global bir zihniyete sahip olmak ve de gelecek günlerde işteki başarı şansını yükseltmektir.

Bazı öğrencilere evinden ayrı kalma ve belirsizliğe doğru yol alma düşüncesi korkutucu geliyor fakat yurtdışında okumak, gelişmiş kariyer fırsatlarına yol açan ve size dünya vizyonu katan oldukça heyecanlı bir maceradır. Yurtdışında nasıl bir deneyim yaşayacağınız, hangi ülkeye gittiğinize göre büyük bir değişim gösterecektir. Bu sebeple gideceğiniz ülkenin akademik repütasyonunun yanı sıra, orada geçireceğiniz zaman içinde sağlıklı bir denge kurmak için kendi kişisel ilgi ve zevkinize de uyacak bir ülke veya şehir seçtiğinizden emin olun.

Bu seçiminizi yaparken, QS ‘in 1 – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek lisans etkinliği QS World University Tour, yüksek lisans etkinliği QS World Grad School Tour ve en az 3 yıl iş tecrübesi olan ve MBA yapmak isteyen adaylara hitap eden QS World MBA Tour’u ziyaret ederek, akademik repütasyonu yüksek üniversite ve işletme okullarının kabul yetkilileri ile görüşüp sizin için en ideal yurtdışı eğitim seçeneklerine kolaylıkla karar verebilirsiniz.

QS Word Grad School Tour: www.Topuniversities.com/anlatsin

QS World MBA Tour : www.Topmba.com/anlatsin

QS World Universtiy Tour: www.Topuniversities.com/unianlatsin

Yurt dışında nerede okumalıyım? (1 Cevap)

Nerede okumalıyım sorusuna bir cevap bulmak çok da kolay değildir. Kişisel ilginizin yanı sıra, gitmeyi düşündüğünüz ülkedeki eğitim masraflarını (hem okul hem yaşam ücreti), mezun olduktan sonraki kariyer beklentinizi (ülkenin istihdam şartları) ve ülkenin refah düzeyini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Eğitiminiz boyunca nasıl bir hayat tarzı istediğinizi ve düşünmelisiniz. Büyük bir şehirde mi yaşamak istiyorsunuz yoksa küçük bir üniversite kasabasında mı? Evinizden çıktığınızda her gün sanatla mı karşılaşmak istersiniz yoksa birinci sınıf spor imkanları içinde mi yaşamak istiyorsunuz? İlginiz her ne yöne ise, bunları eğitim destinasyonunuzla birleştirdiğinizden emin olun, böylece uluslararası deneyiminizden keyif almak için kendinize doğru fırsatı vermiş olursunuz.

Yurt dışı eğitimi için hangi adımla başlamalıyım? (1 Cevap)

Nerede okumak istediğinize karar verdikten sonra, eğer hala seçmediyseniz bir program ve üniversite seçmelisiniz. Öncü üniversiteleri QS World University Rankings ile araştırabilirsiniz. Branş sıralamalarını kullanarak sizin branşınız için en iyi okullar hangileri keşfedebilirsiniz ve gitmeye karar verdiğiniz ülkedeki ulusal başarı sıralamalarını da gözden geçirebilirsiniz.

Daha sonra listenizdeki okulların ders içeriklerini, bulundukları bölgenin hayat tarzını, giriş koşullarını ve de olası masrafları detaylıca incelemek isteyebilirsiniz.

Okul ve bölümünüze karar verdikten sonra, başvurunuzu düşünmeye başlamalısınız. Başvuru süreçleri ülke ve okula bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor fakat her okul kendi resmi internet sayfasında başvurunuz için gerekli tüm detayları belirtiyor.

Bazı durumlarda uluslararası öğrenciler için iki adımlı başvuru süreçleri olabiliyor. Bunun anlamı iki başvuru yapmanız gerektiğidir: biri üniversitede yer almak için, diğeri ise dersin kendisinde yer almak içindir. Üniversitenin resmi internet sayfasında bu adımlar açıkça belirtilmiş olmalıdır, fakat hala süreç ile ilgili sorularınız varsa okulunuzla direkt olarak irtibata geçmelisiniz.

Öğrenci vizesine ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız, unutmayın ki bir çok durumda okulunuzdan kabul mektubunu almadan vize başvurunuzu yapamayacaksınızdır. Her bir adım birkaç ay sürebilir, bunu göz önünde bulundurup bu sürece yeterince zaman ayırmalısınız.

http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2016

Yurt dışı eğitim programları ne kadar sürüyor? (1 Cevap)

Yurtdışındaki eğitim programınızın ne kadar süreceği, programınıza ve seviyenize göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak, bir lisans derecesi üç ya da dört sene sürüyor. Örneğin, Birleşik Krallık’ta bir çok branş üç yıl sürerken, Amerika Birleşik Devleti’nde ise bu süre 4 yılı kapsıyor. Yüksek lisans programları ve benzer programlar genellikle bir ya da iki yıl, doktora programı (PhD) ise genellikle üç ya da dört yıl sürüyor.

Bazı üniversitelerde daha kısa zaman dilimleri için de yurtdışı eğitim fırsatları sunuluyor. Öğrenci değişim programları bir yıl, bir dönem ya da sadece bir kaç haftalık deneyimler sunabiliyor. Bu tür kısa süreli programlar hakkında bilgiler de kaydolmayı düşündüğünüz okulun resmi internet sayfasında bulunabilir.

Yurt dışı eğitim programlarına başvurmaya ne zaman başlamalıyım? (1 Cevap)

Başvuru sürecinizi dikkate almaya ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Okulunuzdan ne kadar erken kabul alırsanız, seyahatinizi o kadar erken planlayabilirsiniz. Hayal kırıklığına uğramamak için seçtiğiniz okula başvurunuz ile ilgili tüm son teslim tarihlerini takviminize BÜYÜK HARFLER İLE yazın.

Okula bağlı olarak son başvuru tarihleri değişiklik gösterebilir fakat genel olarak sonbaharda (Eylül/Ekim) başlayacak programlar için başvurular yılın ilk aylarında (Ocak/Şubat) açılır ve yılın ortalarında (Haziran/Temmuz) sonlanır.