VW Binek Atölye Yetkilisi

4 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
196 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Doğuş Oto’da Atölye Ekibi’nin görevleri zordur. Biz en temelde otomobil tamir ediyoruz, bakım işlemlerini yapıyoruz ama Doğuş Oto’da çalışan teknisyen arkadaşlarımızın bunun çok üzerinde performans göstermesi gerekiyor. Müşterilerimizin bizden talep etmediği ya da istediği şeyleri görebilmesigerekiyor. Müşteriler otomobile yapılması gereken işlemleri söylerler ama söylemedikleri, unuttukları ya da fark etmedikleri birçok şey olabilir. Bu nedenle yaptığımız işi çok geniş kapsamda ele alıyoruz. Yeri geliyor otomobil tamir ediyoruz, yeri geliyor müşterilerin düşüncelerini onarıyoruz. Bu yüzden teknisyen arkadaşlarımızın bunları iyi algılayıp aktarabilmesi gerekiyor.

Bunun dışında çalışan tüm arkadaşlarımıza inanıp güvendiğimiz ve o yönde çaba sarf ettiğimiz için zamanı geldiğinde teknisyen arkadaşlarımız müşterilere durumu anlatıp araçlarıyla ilgili açıklama yapabiliyor. Çalışanlarımız bizim için çok önemli ve değerliler. Onlar bizim geleceğe yatırımımız çünkü sektör gelişerek sürekli devam ediyor. Bu gelişen teknolojiye ayak uydurmak için onların var olan her bilgisine ihtiyacımız var.

182 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Planladığımız gibi geçmiyor. Günü planlamaya çalışıyoruz ve yapmak istediğimiz şeyleri adım adım sıralıyoruz ama bazen olmuyor çünkü dış faktörlere bağlı yaşıyoruz. Bizim için Servis Danışmanlarının ya da Teknisyenlerin anlık olarak ihtiyaçlarının doğması, gün içerisinde gelen herhangi bir talep ya da isteklerden dolayı günü planladığımız gibi geçiremiyoruz ama gün içerisinde büyük oranda yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz. Sadece günün ilk saatlerinde yapmayı planladığımız ama acelesi olmayan şeyleri akşamüstü yapmak durumunda kalıyoruz. Gün içi toplantıları, analizlerin yapılması ve yorumlanması, sonraki günlerde bu faaliyetlerin uygulanabilir olması ve bunların gözlemlenmesi, operasyonun yürütülmesi, yürümeyen kısımların analiz edilmesi ve aksiyonların alınması adına her şeyi yapıyoruz. Sabahları belki bir şeyi planlıyoruz ama acil toplantılar çıkabiliyor veya herhangi bir müşteri görüşmek isteyebiliyor. Bu da bazen birkaç günü alabiliyor.

180 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Volkswagen Binek Ekibi çok dinamik ve heyecanlı bir ekip. Biz birbirine yardım etmeyi seven oldukça neşeli bir ekibiz. Çalışma arkadaşlarımızla sürekli birlikteyiz. Masalarımız da yan yana olduğu için birlikte çalışıyoruz ve herhangi bir şey olduğunda birbirimize destek oluyoruz.

Gelen müşterimizi karşılayıp onların problemlerini en iyi şekilde çözmekle sorumluyuz. Genç bir ekibimiz var ve çalışma ortamımız çok iyi. Bundan dolayı da aramızda sıkı bir bağ var.