Ticari Krediler Uzmanı

2 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
424 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ticari Krediler Uzmanı olarak hakim olduğum firmaların mali veri analizini yapıyorum ve ekip arkadaşlarıma destek oluyorum. Ayrıca en kısa sürede kredi tekliflerini sonuçlandırmaya çalışıyorum.

335 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ticari Krediler Birimi içerisinde kredilendirme, kredi tahsis, risklerin takibi ve raporlama gibi işlerle ilgileniyoruz. Ticari Krediler Uzmanı ise bu süreçlerin hepsinde rol alıyor.

Öncelikle gün tempolu bir şekilde başlıyor ve iç müşterilerinizin talepleri oluyor. Şubeler tarafından firmalara kredi tahsisle ilgili sorular geliyor ve biz de firmaya kredinin uygun olup olmadığına karar veriyoruz. Ardından şubeyle firmanın neden bu krediyi kullanmak istediğini ve faaliyet konusunda uygun olup olmadığını görüşüyoruz. Bunun dışında çeşitli raporlamalar geliyor. Bbva süreciyle birlikte yurt dışına gerekli raporlamaları hazırlıyoruz. Aylık ne kadar kredi kullandırıldığını, ne kadarının geri dönüşü olduğunu ve batma olasılıklarını hesaplıyoruz. Süreç bu şekilde ilerliyor.

263 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Haftaya yoğun bir şekilde başlıyoruz. Şubelerden gelen kredi değerlendirme tekliflerini mali veri analiziyle başlatıp ilgili yöneticilerimizle görüşerek çeşitli limitler tahsil ediyoruz. Bunun yanı sıra şubedeki arkadaşlarımıza krediyle ilgili her türlü konuda danışmanlık ve destek veriyoruz.

232 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabaha tempolu başlıyoruz. İş başlar başlamaz mailleri kontrol ediyoruz, dünyada ve sektörde neler olduğunu takip ederek gün içerisinde gelen çeşitli raporlamalara bakıyoruz. Eğer o hafta bir dosya varsa veya bir firmadan bize bir kredi teklifiyle gelmişse o firmaya gerekli soruları geçiyoruz. Krediyi neden istediklerini, firmanın cirosunu ve karlılığını sorarak mali analizini yapıyoruz. Akşama doğru da şubelerin gün içi işlemleri oluyor, bu işlemlerle ilgileniyoruz.