Talep ve Proje Yönetimi Grup Müdürü

6 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
667 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Talep ve Proje Yönetimi Ekibi karma bir ekipten oluşuyor. Normalde Proje Yönetimi dışındaki teknik departmanlarda kendi işinizde yetkin ve uzman olmak sizi başarılı kılabilir. Proje Yönetimi’nde tabii ki kendi uzmanlıklarınızın ve yetkinliğinizin üst seviyede olması gerekir ama ayrıca içinde bulunduğunuz sektörü ve şirketi de çok iyi tanımanız gerekir. Dolayısıyla biz çok tecrübeli perakendeci arkadaşlarla birlikte çalışıyoruz. Bunun yanı sıra yüksek potansiyel vaat eden, çalışkan, gelecekte Migros içerisinde önemli rollerde bulunmasını beklediğimiz yeni mezun arkadaşlarımız da var. Endüstri Mühendislerimiz, Matematik Mühendislerimiz, Bilgisayar Mühendislerimiz genelde lisanslarını çift anadal ve yandal yaparak bitirdiler ve şu anda yüksek lisanslarına devam ediyorlar.

438 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim bölümün yaptığı işler kaynaklarla işleri doğru bir şekilde örtüştürmeyi çalışmaktır. Sınırsız istekler, fikirler, projeler ve taleplerle şirketin kaynaklarını bir arada ve dengeli bir şekilde örtüştürmeye çalışmak diye de özetleyebiliriz. Değişik departmanlardan gelen talepleri Bilgi Teknolojileri’nin teknik departmanlarına aktarmak, öncelikleri takip etmek, zaman planının, bütçenin ve kapsamın içerisinde kaldığını kontrol etmek, ölçümlemek ve raporlamak gibi görevlerimiz var.

400 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz şanslı bir Proje Yönetimi Departmanıyız. Çok değişken ve dinamik bir sektörde, büyük bir kurumda çalışıyoruz. Bütün iş birimlerinden çok çeşitli yelpazede projeler geliyor. Biz Migros Bilgi Teknolojileri olarak aynı zamanda Ar-Ge merkeziyiz. Son derece yenilikçi ve inovatif projelerde çalışıyoruz. Henüz müşterilerimizin günlük hayatlarında somut olarak görmedikleri ama kavram olarak yeni duymaya başladıkları uygulamaları laboratuarda çalışıyoruz. Satış, Saha Operasyonları, Satın Alma Operasyonları, Tedarik Zinciri, Lojistik, Mali İşler, ERP Sistemleri, Kampanya Yönetimi gibi perakendenin çok temel birimlerinin her türlü projesinde yer alıyoruz. Bu da çok besleyici bir şey ve Proje Yönetimi olarak çok şanslı olduğumuz bir konu.

368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Talep ve Proje Yönetimi’nin bir günü çok dikkatli, detaylı, titiz planlar yaparak ve o planları esnetmeye çalışarak geçiyor. Proje Yönetimi’nde birbirinin zıttı gibi görünen şeyleri bir arada yapmanız gerekiyor. Son derece detay ve sonuç odaklı olmanız, planlı ve kararlı olmanız ama aynı zamanda da belirsizlik içindeyken esnek olmanız gerekiyor. Dolayısıyla bizim asli işimiz; planlara sadık kalmak ve projenin bütün aşamaları boyunca az önce saydığım zaman, kapsam, bütçe üçgeninin içerisinde kalındığını kontrol etmektir. Ayrıca daha önceden öngörülememiş bir takım parametre değişiklikleri ya da belirsizlikler olduğu anda planın uygun şekilde esnetilmesidir.

294 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok tatmin eden yanı var ama en önemlisi birbirinden farklı uygulamalarla çalışmaktır. Perakende de Proje Yönetimi mühendisler için çok besleyici bir şey çünkü değişik uygulama çeşitlerini görmek için iyi bir fırsat.