Şube Müdürü

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
518 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şubelerde kredi vermek, müşterilerle bir arada olmak, Pazarlama Ekibi’yle birlikte müşteri ziyaretleri yapmak, müşterinin ihtiyaçlarını tespit etmek, o ihtiyaçlara karşılık fiyatlamaları yapmak gibi Pazarlama tarafıyla ilgili görevlerim var. Bir de Operasyon tarafında tüm bankacılık işlemlerinin doğru, hızlı ve tam yapılıp yapılmadığını takip ediyorum. Şubenin bütçesini ve hedeflerini takip etmek, gerekli aksiyonları almak hayatımın büyük bir parçasını oluşturuyor. Biz kredilere risk diyoruz. Risk takibi yapmak, bununla ilgili bir sorun olduğunda erkenden aksiyon almak, ekip ruhunu ve motivasyonu yüksek seviyede tutmak da başlıca görevlerim arasındadır.

411 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Mimar Sinan Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum. Öğretmenlik bunun doğal bir sonucuydu ve ailem istiyordu ama ben öğretmenlik yapmayı tercih etmedim. 1 sene boyunca dil öğretim merkezinde Matematik Öğretmenliği yaptım. Ben de küçüktüm, öğrenciler de çok küçüktü. Hem öğrendik, hem öğrettik ama hep hayalimde bankacı olmak vardı. Bu yüzden öncelikle Citibank’ta başladım ve orada 1 seneye yakın çalıştım ama o da hayalimdeki gibi değildi. Daha sonra 21 yıllık Denizbank serüvenim başladı. Denizbank’ta MT programıyla başladım. 6 ay kadar MT programında eğitim aldıktan sonra şubecilik kariyerime başladım.

312 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Haftaya durum tespiti yaparak başlıyoruz. Bunun için Pazarlama Ekibi’yle birlikte toplantı yapıyoruz. Burada pazarlama stratejisine ve bütçeye göre müşteri ziyaretleri organize ediyoruz. Genelde ticari bankacılık yaptığımız için fabrikalarda çok çeşitli üretim süreçleri görüyoruz. Şubeye döndüğümüzde ziyaretini gerçekleştirdiğimiz firmaların bilançolarını analiz ediyoruz. Onların taleplerine ve ihtiyaçlarına göre değerlendirme yaparak genel müdürlüğe iletiyoruz. Günün sonunda yapıp yapamadıklarımıza bakarak ertesi günü organize ediyoruz.