Solution Architect

2 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
898 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yazılım Mimarı olarak Huawei’deki görevlerimiz; müşterilerimizin iş hayatında yaşadıkları problemlere en iyi çözümleri bulabilmektir. Bu süreçte Yazılım Mimarı olarak müşteri gereksinimlerini en iyi şekilde anlayabilmemiz ve onlara en iyi çözümü sunabilmemiz gerekiyor. Arka planda yaptığımız teknik analizler, problem çözüm teknikleri ve hangi yöntemle bu çözüme yaklaşabileceğimizi teknik ekiplerle çalışıyoruz. En iyi algoritmalarla iş geliştirme sürecini çözümlüyoruz.

320 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bunu hali hazırda devam eden ve başlayacak projeler olarak ikiye ayırabiliriz çünkü her ikisinde ayrı ayrı görevlerimiz oluyor. Hali hazırda devam eden projelerde değişen gereksinimlere dinamik bir şekilde cevap vermek için basit dizaynlar yapıp Ar-Ge’ye yollayarak değişimleri takip etme gibi görevlerimiz var. Yeni gelecek projeler için de müşterilere POC dediğimiz proof of conceptuygulamaları yapıyoruz. Onların kabulü dahilinde de yeni projelerin başlaması için ön satış aktivitelerini yapıyoruz.

272 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei'de günüm genelde e-mail kontrolleri, toplantılar ve analizlerle geçiyor. Gün içinde farklı müşterilerle toplantılara gitmemiz gerekiyor. Müşterilerin problemlerini en iyi şekilde anlayabilmek için onlarla birlikte yaşadıkları problemleri görmemiz gerekiyor. Bu yüzden ekipteki arkadaşlarla yeni çözümler üretebilmek için teknik toplantılar yapıyoruz. Bazı günlerimiz sürekli toplantılarla geçiyor. En iyi şekilde çözüme ulaşmak için de günümüzü yoğun bir şekilde sonlandırıyoruz.

201 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her sabaha toplantıyla başlıyoruz. Hali hazırdaki projelerin nasıl gittiği, nelere ihtiyacımız olduğu, bizden neler beklendiği veya insanlardan neler beklediğimizi konuşuyoruz. Benden bir şeyler bekleyenlere bekledikleri şeyi sağlıyorum, benim bir şey beklediğim kişilere de hatırlatma yapıyorum. Yeni başlayacak projeler için de müşterilerle toplantı yapıyoruz. Onlara demolarhazırlayıp yeni teknolojileri araştırıyoruz.