Satış ve Pazarlama MT

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
141 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama MT; Satış ve Pazarlama iç müşterilerini, operasyon yürüttüğü bölgedeki olan biteni, pazar paylarını, prim hesaplamalarını ve hedefleri gözden geçiren, bunlar hakkında raporlar hazırlayan, Satış ve Pazarlama tarafına destek veren bir departmandır. Bizim de MT olarak sorumluluklarımız; üzerimize aldığımız takımlarla ilgili raporlamaları ve çıktıları iç müşterilerimizle paylaşmaktır.

Transkripti Göster

Satış ve Pazarlama tarafındaki iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına yönelik raporlamalar gerekebildiği için bu konuları konuşmak üzere bir araya geliyoruz. İhtiyaçlara göre onlara datalar sunuyoruz. Satışlar gerçekleştikten sonra hedeflemeler ve prim hesaplamaları konusunda yardımcı oluyoruz. Hep beraber dirsek temasıyla çalışıp katkı vermeye çalışıyoruz.

Transkripti Göster

Ben buraya 2 sene önce Ticari İlişkiler Uzmanı olarak başladım. Pazarlama hedefim vardı ve bununla ilgili olarak neler yapabileceğimi düşünerek yöneticimle görüştüm. Burada rotasyon desteklendiği için beni Pazarlama yöneticilerine yönlendirdi, onlardan da danışmanlık aldım. Onların da yönlendirmeleriyle neler yaptıklarını anlamaya gayret ettim. Daha sonra iç aday olarak MT sürecine dahil oldum.