Cevaplar 6

1,731 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Career Kitchen; Perfetti Van Melle tarafından tasarlanan, adından da anlaşılabileceği gibi bir kariyer mutfağıdır. Bunda amaç; genç yeteneklere bir kariyer yolu çizerek, onlara kariyerlerinde yol gösterici deneyimler kazandırabilmektir. Program dahilinde bir eleme sürecinin ardından çeşitli oryantasyonlarla ve kendi seçtiğiniz departmanlarla çalışmaya başlıyorsunuz. Bu da yeni mezun ya da üniversite öğrencisi konumunda bir insan için geleceğine şekil vermek, kariyerine yön çizmek adına çok önemli bir adım oluyor çünkü kazanılan staj tecrübeleri, gelecekteki planlarınızla ilgili durumlarda size yol gösterici olması açısından çok önemli oluyor. Perfetti Van Melle’nin tasarlamış olduğu bu programda da bunu süreçler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz ve kariyerinize bir tık önde başlayarak neler yapmak istediğinize karar verebiliyorsunuz.

1,306 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada belli noktalara değinmek gerekir. Burada çalışmak buranın ruhunu da taşımayı beraberinde getiriyor. Burada çalışan ya da burada çalışacak öğrencilerimize ve adaylarımıza şunları söyleyebilirim: Burada çalışmaya başladıktan sonra işe gelirken yolda radyonuzda jingle’ınızı duyduğunuzda ya da bir markette ürününüzü gördüğünüzde ve ürün standınızın dağınık olduğunu gördüğünüzde eliniz, o standı düzeltmeye gidecektir. Ya da herhangi bir yerde oturup yemek yerken yan masada ürününüzün ikram edildiğini görüyorsanız yüzünüzde bir tebessüm oluşacaktır. Bunları baştan söyleyerek eğer bu ruha sahipseniz başvurmanızı ve ilanlarımızı takip etmenizi tavsiye ederim.

887 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kendi departmanımdayken tüm birimlerle çalışabiliyorum. Bir gün işe alım veya bir eğitimde çalışırken, bir diğer gün de bordro ve özlük işleri tarafına destek olabiliyorum. Bu pek çok yerde bulunamayan bir fırsat çünkü genelde şirketlerdeki birimler çok ayrı ilerliyor. Bir işi yapan diğer tarafta rol alamıyor. Burada öyle bir şey yok. Bu da kariyerinin başındaki bir insan için bulunmaz bir fırsat çünkü birimlerin bu kadar iç içe çalışması, insanların birbirlerinin fikirlerine değer vererek ilerlemesi ve birbirlerinden fikir alması çok önemli. Burada İnsan Kaynakları Departmanı’nda böyle bir ortam var ve buna dahil olmak ileride kariyerim hakkında neler yapmak istediğim konusunda bana çok faydalı oluyor.