Cevaplar 8

Yükleniyor...
253 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mezuniyetimin yaklaştığı andan itibaren nasıl bir şirkette çalışmak istediğim konusunda çok nettim. Çalışacağım şirket kesinlikle huzurlu, sakin ve mutlu bir yer olmalıydı. Buraya geldikten sonra ilerleyen süreçte doğru bir tercih yaptığımı gördüm. Çünkü buradaki insanlar sizin fikirlerinize değer veriyor ve sizi dinliyor. Fikirlerinizle ilgili aksiyonların alındığını görmek de çok keyifli oluyor. Bu yüzden sabah işe giderken ayaklarınız geri geri gitmiyor. Çünkü biliyorsunuz ki orada bir aile ortamı var, sizi güler yüzlü insanlar karşılıyor ve ekipçe çok keyifli bir şekilde çalışabiliyorsunuz.

166 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perfetti Van Melle’de size verilen değeri hissediyorsunuz. Departman görüşmesinde sizinle direktörünüz görüşüyor. Eğitim almak için Barselona’ya gidiyorsunuz ve orada oryantasyona dahil oluyorsunuz. Size işe başlamadan önce eğitimler veriliyor ki olabildiğince motive bir şekilde düzenli bir sistemde çalışabilesiniz. Aynı zamanda departman içerisindeki davranış biçimleri size verilen değeri gösteriyor. Bununla beraber proje üzerinden yürüyebilmek de motive ediyor çünkü tamamıyla size atanmış bir konu hakkında en baştan sona kadar çalışıyorsunuz. Dolayısıyla ortaya koyduğunuz sonuç size çok fazla etki ettiği için işin üzerine düşmek istiyorsunuz. Bu süreçte de destek almak istediğinizde o desteği alabiliyorsunuz ancak kendi kararlarınızla ve düşüncelerinizle yürümek istediğinizde de bu özgürlük size tanınmış oluyor. Bu sayede konuya kendi işinizmiş gibi sarılıyorsunuz ve bu da sizi motive ediyor.

292 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Normalde biliyorsunuz firmalar yalnızca yasal şartlar altında çalışmalar gerçekleştiriyor. Bizde öyle değil. Global bir şirket olduğumuz için uluslararası standartları ya da yönetmelikleri de baz alabiliyoruz. Öyle teknolojilerle karşılaşabiliyoruz ki uçsuz bucaksız bir deniz gibi. Türkiye’de bazı firmalarla çalıştığınızda bunlarla karşılaşamayacağınız ya da tecrübe edemeyeceğiniz konular üzerine çalışabiliyorsunuz. Enerji geri kazanım projeleri olsun, farklı üretim makineleri olsun, diğer ülkelerin standartlarıyla çalışmak olsun size çok güzel bir tecrübe verebiliyor. O yüzden beni çok fazla motive ediyor burada olmak. Yurt dışı projelerimiz çok fazla olabiliyor, seyahatlerimiz oluyor oraya, çok farklı kültürlerden insanlarla çalışabiliyoruz. Firmamızda şu anda yabancı uyruklu çalışanlarımız da var, onlarla birlikte olmak, o uluslararası iklim çok güzel bir yapı. Hem sizin kendinize kattıklarınız olabiliyor, farklı kültürler öğrenebiliyorsunuz. Sosyal anlamda bu şekilde güzelken, diğer projelerde yer alabilmek mesleki tatmininizi de sağlıyor oluyor. En önemlisi de Perfetti Van Melle’de çok sıcak bir ortam var. Bir aile gibisiniz, hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz. Dostluklarla dolu bir grup şirketi.

158 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kariyerinin başındayken herkes “2 sene sonra şirket değiştireceğim. Şirket değiştirmeden kariyer daha yavaş tırmanılıyor.” gibi bir düşünceyle başlıyor. Ben de biraz öyle başladım açıkçası. İlk işim bu olmamasına rağmen ilk ciddi işim bu diyebilirim. Girdikten sonra gördüm ki burada uzun süredir çalışanlar var. Perfetti sizi içine alan bir girdap gibi. Olumlu bir girdap tabi. Burada beni motive eden şey özgür hissetmem. Herkesin değer yargıları farklıdır ama insanların bir arada olması, hiyerarşik düzenin hissedilmemesi, üst ast ilişkisinin gayet normal ve paralel olması, işe t-shirtle gelebilmem, sakalıma kimsenin karışmaması benim için önemli kıstaslar. Dolayısıyla ben Perfietti’de ilk işe girdikten sonraki kariyer planları ve hedeflerimden çok farklı bir noktadayım. Şu an geleceğimi tamamen Perfetti’de görüyorum diyebilirim. Bu rahatlığı, bu konforu bırakmak istemiyorum.

176 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe hiç ayaklarım geri geri giderek gelmedim. İnsanlarla çok rahat iletişim kurabiliyorum. Burada bir şeye ihtiyacınız olduğu zaman insanlar size yardım ediyor ve bir şey bilmediğiniz zaman sorabileceğiniz kişiler var. Bu da çalışma anlamında insanı motive ediyor. Career Kitchen’da birbirimizle kaynaşma sürecimiz olduğu için hepimiz arkadaş olarak işe başladık. Bu yüzden günü arkadaşlarımla geçiriyormuşum gibi oluyor. Bir iş yerinde bundan daha çok ne elde edebilirim bilmiyorum. Bu beni motive ediyor.

128 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Açıkçası direkt olarak üretim sürecinde olduğum için ürünün nasıl paketlendiğini ve nasıl bitmiş bir ürün haline geldiğini görüyorum. Bitmiş ürünleri marketlerde insanların elinde gördüğüm zaman gurur duyuyorum ve bu beni çok motive ediyor. Ayrıca kurumsal ve global bir firmada çalıştığım için farklı kültürlerdeki insanlarla tanışma fırsatı buluyorum. Bu yüzden çok motive bir şekilde çalışıyorum.

285 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu şirkette çalışmadan önce de sakız alacaksam her zaman Vivident tercih eden bir insandım. Piyasaya hem görsellik olarak hem de lezzet olarak beni her zaman etkileyen ürünleri sunduğunu düşünüyorum. Perfetti markalarının her zaman benim için pozitif bir algısı vardı. Şirket içine girdiğimde ve çalışmaya başladığımda ben dahil, insanların bu kalitede ürünleri piyasaya çıkartabilmek için ne kadar ciddi bir çaba sarf ettiğini gördüm. O kadar büyük bir emek var ki. Her üretimde vardır mutlaka ama hem estetik, hem görsellik, hem ürün kalitesi, hem de tüketici sağlığı açısından çok ciddi bir çaba harcanıyor, çok önem veriliyor. Perfetti Van Melle global olarak konuşuyorum bunu. Çünkü birçok şeyden haberdar oluyoruz Perfetti Van Melle Türkiye olarak. O yüzden işin mutfağında olmak, bir ürünün nasıl piyasaya çıktığını, ne kadar önem verilerek son hale getirildiğini görmek gerçekten gurur duymamı sağlıyor. Evet, rafta tercih ediyordum Vivident’i ve buraya girip buradaki çabayı, emeği ve hassasiyeti görünce dedim ki yani gerçekten tüketici bir ürüne verilen emeği markette gördüğünde hissediyormuş, anlıyormuş. O yüzden ürünler ve şirket dinamiği beni motive ediyor. Buna ilaveten bir de iletişime açık insanlarla çalışmak beni çok motive ediyor. Birisiyle herhangi bir konuyu, sosyal hayatla da ilgili işle de ilgili, konuşmaktan kaçmama gerek kalmıyor. Herkes iletişime açık. Bu gerçekten büyük bir şans. Her şirkette böyle olmadığını biliyorum, duyuyorum ve tahmin ediyorum. İnsanlarla rahat iletişim kurabiliyor olmak beni gerçekten çok motive ediyor. Her gün işe gelirken rahat gelmeme yardımcı oluyor.

176 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaptığım işi seviyorum. İş hayatına 5 ay önce başladım ve her gün yeni bir şey öğreniyorum. Bazen küçük bir şey öğrendiğimde bile seviniyorum. Bence bu durum, insanda heyecanı canlı tutuyor. Yaptığınız işi, şirketinizi ve beraber çalıştığınız ekibi sevmeniz, ürünlerinizi ve markalarınızı sahiplenmeniz sayesinde o motivasyonu hiç kaybetmiyorsunuz. Hep aynı heyecanla işe gelebiliyorsunuz.