Cevaplar 6

Yükleniyor...
435 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mezuniyetimin yaklaştığı andan itibaren nasıl bir şirkette çalışmak istediğim konusunda çok nettim. Çalışacağım şirket kesinlikle huzurlu, sakin ve mutlu bir yer olmalıydı. Buraya geldikten sonra ilerleyen süreçte doğru bir tercih yaptığımı gördüm. Çünkü buradaki insanlar sizin fikirlerinize değer veriyor ve sizi dinliyor. Fikirlerinizle ilgili aksiyonların alındığını görmek de çok keyifli oluyor. Bu yüzden sabah işe giderken ayaklarınız geri geri gitmiyor. Çünkü biliyorsunuz ki orada bir aile ortamı var, sizi güler yüzlü insanlar karşılıyor ve ekipçe çok keyifli bir şekilde çalışabiliyorsunuz.

491 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Normalde biliyorsunuz firmalar yalnızca yasal şartlar altında çalışmalar gerçekleştiriyor. Bizde öyle değil. Global bir şirket olduğumuz için uluslararası standartları ya da yönetmelikleri de baz alabiliyoruz. Öyle teknolojilerle karşılaşabiliyoruz ki uçsuz bucaksız bir deniz gibi. Türkiye’de bazı firmalarla çalıştığınızda bunlarla karşılaşamayacağınız ya da tecrübe edemeyeceğiniz konular üzerine çalışabiliyorsunuz. Enerji geri kazanım projeleri olsun, farklı üretim makineleri olsun, diğer ülkelerin standartlarıyla çalışmak olsun size çok güzel bir tecrübe verebiliyor. O yüzden beni çok fazla motive ediyor burada olmak. Yurt dışı projelerimiz çok fazla olabiliyor, seyahatlerimiz oluyor oraya, çok farklı kültürlerden insanlarla çalışabiliyoruz. Firmamızda şu anda yabancı uyruklu çalışanlarımız da var, onlarla birlikte olmak, o uluslararası iklim çok güzel bir yapı. Hem sizin kendinize kattıklarınız olabiliyor, farklı kültürler öğrenebiliyorsunuz. Sosyal anlamda bu şekilde güzelken, diğer projelerde yer alabilmek mesleki tatmininizi de sağlıyor oluyor. En önemlisi de Perfetti Van Melle’de çok sıcak bir ortam var. Bir aile gibisiniz, hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz. Dostluklarla dolu bir grup şirketi.

559 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu şirkette çalışmadan önce de sakız alacaksam her zaman Vivident tercih eden bir insandım. Piyasaya hem görsellik olarak hem de lezzet olarak beni her zaman etkileyen ürünleri sunduğunu düşünüyorum. Perfetti markalarının her zaman benim için pozitif bir algısı vardı. Şirket içine girdiğimde ve çalışmaya başladığımda ben dahil, insanların bu kalitede ürünleri piyasaya çıkartabilmek için ne kadar ciddi bir çaba sarf ettiğini gördüm. O kadar büyük bir emek var ki. Her üretimde vardır mutlaka ama hem estetik, hem görsellik, hem ürün kalitesi, hem de tüketici sağlığı açısından çok ciddi bir çaba harcanıyor, çok önem veriliyor. Perfetti Van Melle global olarak konuşuyorum bunu. Çünkü birçok şeyden haberdar oluyoruz Perfetti Van Melle Türkiye olarak. O yüzden işin mutfağında olmak, bir ürünün nasıl piyasaya çıktığını, ne kadar önem verilerek son hale getirildiğini görmek gerçekten gurur duymamı sağlıyor. Evet, rafta tercih ediyordum Vivident’i ve buraya girip buradaki çabayı, emeği ve hassasiyeti görünce dedim ki yani gerçekten tüketici bir ürüne verilen emeği markette gördüğünde hissediyormuş, anlıyormuş. O yüzden ürünler ve şirket dinamiği beni motive ediyor. Buna ilaveten bir de iletişime açık insanlarla çalışmak beni çok motive ediyor. Birisiyle herhangi bir konuyu, sosyal hayatla da ilgili işle de ilgili, konuşmaktan kaçmama gerek kalmıyor. Herkes iletişime açık. Bu gerçekten büyük bir şans. Her şirkette böyle olmadığını biliyorum, duyuyorum ve tahmin ediyorum. İnsanlarla rahat iletişim kurabiliyor olmak beni gerçekten çok motive ediyor. Her gün işe gelirken rahat gelmeme yardımcı oluyor.

265 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaptığım işi seviyorum. İş hayatına 5 ay önce başladım ve her gün yeni bir şey öğreniyorum. Bazen küçük bir şey öğrendiğimde bile seviniyorum. Bence bu durum, insanda heyecanı canlı tutuyor. Yaptığınız işi, şirketinizi ve beraber çalıştığınız ekibi sevmeniz, ürünlerinizi ve markalarınızı sahiplenmeniz sayesinde o motivasyonu hiç kaybetmiyorsunuz. Hep aynı heyecanla işe gelebiliyorsunuz.