Cevaplar 8

Yükleniyor...
1,326 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G'de beni en çok motive eden şey, burada verdiğimiz kararların ve bütün fikirlerimizin herkes tarafından önemsenmesidir. Söylediğiniz her şey aksiyona, sonuca veya karara dönüşebiliyor. Bu da gerçekten P&G'de ciddi bir fark yaratıyor. Bunun yanı sıra; hem çalışma ortamı hem de birlikte çalıştığınız bütün kurum ve kuruluşlar, şirket içindeki insanlar oldukça pozitif olması insanı daha da mutlu ve yoğun bir şekilde çalışmaya sevk ediyor.

916 görüntülenme
·
Transkripti Göster

3 buçuk aydır şirketteyim ve ne zaman bir sıkıntım olsa koridordan geçerken bile birlikte çalıştığım insanların her zaman yardımcı olması beni oldukça motive ediyor. Bu zaten kriz anındayken en çok ihtiyacınız olan bir durum. Belki de yardım edebileceği hiçbir şey yok ama bunu duymak bile psikolojik olarak yeterli oluyor. Bunun dışında emek verdiğiniz zaman bunun takdirini alabiliyorsunuz. Çok çalıştığınız haftalarda müdürlerinizin bunu fark edip, haftasonu iyi dinlenmenizi söylediğinde oldukça motive edici oluyor. Ayrıca şirket değerlerini seviyorum ve bunun insanlara yansımasından çok mutluyum. Benim işim çeşitli insanlarla yürüttüğüm için onların bana karşı güven duyması ve işimi iyi yaptığıma inanması benim de bu sorumluluğu almamı sağlıyor. Bu sayede de iş ortamı çok keyifli geçiyor.

502 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversiteden mezun olduğumdan beri yaklaşık 10 senedir P&G'de çalışıyorum. Şirket insanlara ve özellikle kadınlara çok değer veriyor. Bu da insanı gerçekten iyi hissettiriyor. Müşteriye gittiğiniz zaman bu markaları ve şirketi temsil etmek de gerçekten insanı gururlandırıyor. Ben P&G'de çalışırken master yaptım, doğum iznine ayrıldım, evlendim ve bu süreçte kendi tercihlerimi ve planlarımı kendime göre yaptım. Beni ailem dışında en çok destekleyen kişiler arasında şirketim vardı. Bu konular insan hayatı için oldukça önemli.

704 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk etapta, P&G değerlerinin bu kadar iyi oturmuş olması ve sadece Türkiye’de değil tüm ülkelerdeki insanlarca aynı oranda benimsenmiş olması bence çok güzel bir durum. Burada herkes birbirine değer veriyor, insanlar birbirine karşı dürüst ve transparan. Düşündüklerimizi olduğu gibi söyleyebiliyoruz. En önemlisi; tüketici için bir ürün üretip satarken, o üründen önce ben tatmin oluyorum. O ürünün iyi olduğuna ben inanıyorum. Bu da benim için oldukça motive edici bir durum. Ben buraya yeni başladım. Dolayısıyla işe yeni başlayan biri için en önemli şeylerden biri, etrafta yardımsever ve yol gösterici insanların olması. Ben çok şanslıyım çünkü hem müdürlerim, hem iş arkadaşlarım bütün sorularıma cevap verme konusunda oldukça istekliler. Buradan da onlara teşekkür etmek isterim. Bunun dışında P&G, kişisel ve kariyer anlamında gelişime ve birlikte çalıştığı insanların kendini geliştirmesine çok önem veriyor. Bunun için de sürekli eğitimler düzenleniyor. Bu eğitimler sadece teorik anlamda kalmıyor. İlk işe başladığımız andan itibaren büyük bir sorumluluk alıyoruz. Dolayısıyla işi yaparak öğreniyoruz. Bu yüzden ben şirketimi çok seviyorum ve büyük bir rahatlıkla çalışıyorum.

227 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beni en çok motive eden iki şey var; bir tanesi daha ilk günden çok ciddi sorumluluklar almanızdır. Yaptığınız işin ne kadar büyük etkileri olduğunu görüyorsunuz, bu da her gün buraya hevesli bir şekilde gelmenizi sağlıyor. İkinci olarak da “Bence bunu böyle yapmayalım.” dediğiniz şeyler dinleniyor ve herkese uyuyorsa onu yapmanız için fırsat tanınıyor. Bence bu çok güzel bir şey çünkü yeni işe başlayan birinin fikirlerini dinlendiğini, değerlendirildiğini ve hayata geçirildiğini görmek gerçekten motive edici.

374 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G, kendisine amaç olarak insanların hayatlarına dokunmayı seçen bir şirket ve birçok markasıyla insanların hayatına ulaşıyor. Türkiye’de her gün 25 milyon erkek Gillette ürünleriyle traş oluyor. Bunun sorumluluğunun farkında olmak güzel bir duygu. Bu yüzden P&G’de çalışmak çok büyük markalarla olmayı beraberinde getirdiği için beni oldukça motive ediyor ve hem tüketicilerini hem de çalışanlarına karşı dürüst bir şirket olduğunu görüyorum. Her ne olursa olsun bu prensibinden vazgeçmeyen ve değerleri olan bir şirket olduğu için P&G’de çalışmak ayrı bir önem taşıyor.

565 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G; kendi içinden liderler yetiştiren, terfiye teşvik eden, Türkiye’de pek benzeri bulunmayan bir şirket ve aynı zamanda çok iyi bir liderlik okulu. Bu da gerçekten çok motive edici bir durum. İşe girdiğim ilk günden itibaren çok ciddi sorumluluklar alarak her gün yeni bir zorluk, yeni bir öğretiyle pekiştirdiğim bir serüven benim için. Bu nedenle bu öğrenme süreci devam ettiği için çok büyük bir keyif duyuyorum. Ayrıca P&G’deki çalışma ortamı gerçekten rahat, farklılıklara açık ve hür. Dolayısıyla her türlü görüş ve fikirlerinizi özgürce yansıtabiliyorsunuz. Bu da beni en çok motive eden unsurlardan bir tanesidir.

446 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle başarı arzusudur. Çünkü amacımız iş arkadaşlarımızla ve müdürlerimizle birlikte doğru ürünü tüketicilerimizle buluşturabilmek ve onların hayatlarında bir fark yaratabilmektir. Buna hizmet ettiğimizi bilmek bizi oldukça motive ediyor. Kendi departmanım ve diğer departmanlar üzerinde gördüğüm üzere biz bir kolej takımı havasındayız. Çünkü başlangıç seviyesinden direktör pozisyonuna kadar P&G, ilk aldığı elemanı direktör pozisyonuna yetiştirebilen bir firma. Bu yüzden her işe yeni başlayan kişiler sizin için aslında bir kolej takımı, yeni bir üniversite mezunu, yeni bir bakış açısı kazandırıyor ve arkadaşlığınızı pekiştiriyor. Burada çok ciddi arkadaşlıklar kazandık. Sadece iş odaklı değil aynı zamanda sosyal anlamda da P&G’de bulunmak büyük bir avantaj sağlıyor ve tüm bunlar beni motive ediyor.