Organizasyonel Gelişim Süpervizörü

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
169 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda Organizasyonel Gelişim sonradan eklenen bir fonksiyon olduğu için her şirkette görev ve sorumlulukları oldukça farklılaşıyor. Arvato’da ise Türkiye’de Tedarik Zinciri ve CRM olmak üzere iki tane çözüm grubunda var. Biz Organizasyonel Gelişim Ekibi olarak etkin iletişim, bağlılık ve buna uygun sistemleri kurup yönetmek, çalışanlara özel uygun performans sistemlerini ve çalışanları daha fazla performansa teşvik edebilecek sistemleri kurgulamak, çalışanın gelişimini ve kariyer yollarının dizaynını sağlamak için destek veriyoruz. Bu noktada ana amacımız; her çalışanın kendine uygun bir kariyer yolu seçmesi ve bizim de gelişim araçlarıyla onu desteklememizdir.

Bunun dışında sektör gereği organizasyonel verimliliği düşündüğümüz ve buna uygun organizasyonel tasarımlar yaptığımız bir bölümdeyiz. Dolayısıyla uygun pozisyonları ve bölümleri açmak, organizasyonu buna uygun kurgulamak ana görevlerimizden birisidir. Tüm bu konuştuğumuz konuları düşündüğümüzde, İnsan Kaynakları fonksiyonunun altında tüm bu süreçlerin hangi sistemler içerisinde yönetilmesi gerektiği kararını da ilgili birimlerle biraraya gelerek konuşuyoruz.

156 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Organizasyonel Gelişim olarak İnsan Kaynakları fonksiyonu içerisinde merkezi bir ekibiz. Dolayısıyla yılın başında organizasyonun stratejisini destekleyici hedefleri belirliyoruz ve küçük proje planları oluşturarak bunları takip etmeye başlıyoruz. Bunun dışında yıl içinde organizasyonda birçok değişim oluyor. Sight HR Management’ta bu planlar uygulandığı için onlardan bize birçok geri bildirim geliyor. Bu değişimler sayesinde hedeflediğimizden daha farklı yerlere gittiğimiz veya hedefimizi farklılaştırdığımız zamanlar olabiliyor. Dolayısıyla bir plana ayak uydurmaya çalışırken değişime de ayak uydurmaya çalışıyoruz.