Operasyon Direktörü

3 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
219 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Haftanın her gününe plan yapıyorsunuz. Hem size bağlı olarak çalışan hem de sizin bağlı olduğunuz kişiler var. Biz bunları Arvato toplantı kültürüne göre her gün gerçekleştiriyoruz. Bunun dışında daha önceden planlanan çalışan gelişimi, finansal konular ve aylık değerlendirmeleri içeren toplantılar gerçekleştiriyoruz.

Bir Operasyon Direktörü olarak bir önceki gün sahip olduğum operasyonların günü nasıl kapattığına ve günün planına bakıyorum. Bunu Operasyon Müdürü, Supervizor ve Takım Lideri de yapıyor çünkü bu işte büyükten küçüğe doğru en detaya kadar inip işin içinde olmak gerekiyor. Çoklu operasyonlarda krizler, beklenmedik sorunlar, KPI beklentisi, satışla ilgili konular, servis seviyesinin yakalanması gibi birçok konu gündemde olabiliyor. Biz de bu krizleri yönetiyoruz. Yeri geliyor kriz yönetirken doğum günü kutluyoruz, ekip gelişimiyle ilgili bir toplantı yapıyoruz, başka bir kriz çıkıyor ve onu yönetiyoruz. Böylece Arvato’da bir günün nasıl geçtiğini anlamıyoruz ama keyifli ve hızlı bir şekilde geçtiğini söyleyebilirim. Bize bağlı olan lokal ve merkezi departmanlar, operasyonun ne kadar kritik olduğunu ve hızlı değiştiğini bildiği için onlar da bizim halimizden anlayıp çok hızlı cevap veriyorlar. Arvato’da günümüz böyle bir uyum içinde geçiyor.

121 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Projeler iki şekilde oluşuyor. Yeni proje ya müşteriden geliyor ya da bizim proaktif yaklaşımımızla doğuyor. Bu projelerin  amacını çok iyi anlıyoruz ve ekiplere çok iyi anlatıyoruz. Bu projelerin neye hizmet edeceğini, ne gibi sonuçlar beklediğimizi, bunu en sağlıklı şekildenasıl yapabileceğimizi, hangi hedef kitleye sunacağımızı ve hangi teknolojiyi kullanacağımızı konuşarak müşterimizle el sıkışıyoruz. Bir planlama döneminden sonra bu işi hayata geçiriyoruz. Müşterimizle beraber gün gün takibini yaparak çıktıları düzenli bir şekilde raporlayıp haftalık değerlendirmemizi yapıyoruz.Günün sonunda bu projenin bir zaman periyodu oluyor ve bu süre bittiği zaman müşteriyi en doğru şekilde yönlendirerek bunun faydasını, neler sağladığını ve nelere etki ettiğini anlatıyoruz. Müşterinin yaptığı bir hareket başka temel performans göstergelerine etki etmiş olabilir ve o bunun farkında olmamış olabilir. Biz bunları da kendisine söyleyerek bu işten maksimum fayda etmesini sağlıyoruz. Bu yönlendirmemizle beraber kararı müşterimize bırakıyoruz, ondan gelen yanıta göre de hızlıca pozisyonlanıp gerekiyorsa büyüme, yeni ekip kurma,farklı lokasyonlara taşınma gibi her şeyi hızlıca organize ediyoruz.