Cevaplar 10

Yükleniyor...
1,365 görüntülenme
·
Transkripti Göster

2004 yılında BESYO’ya hazırlanırken kendimi kısa bir sakatlık döneminde buldum. Sonrasında iş ihtiyacım oldu ve bu noktada part-time olarak klasik erkek giyim sektöründe çalışmaya başladım. Satış konusunda deneyim kazanmaya başladıkça da bu iş bana keyif vermeye başladı. Farklı sorumluluklar almanın farklı yetkinlikler kazandıracağını gördüm ve izlediğim yol biraz daha değişti. Böylece futbolla ilgilenmek yerine mağazacılığa eğilmeye başladım ve satış ve kasa kısımlarında, Mağaza Sorumluluğu ve Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında çalıştım.

Burada sorumluluk bilincinin ve farkındalığın maksimum düzeyde olması gerekiyor. Her gün gelişen ve değişen perakende sektöründe kendinize mutlaka yeni bir şeyler katmanız gerekiyor ki sektörle aynı çizgide ilerleyebilesiniz. Kendinizi güncellemediğiniz sürece bu sektörde birkaç adım geride kalabiliyorsunuz ve bu sizi belli noktalarda başarısızlığa taşıyabiliyor. Ben bunun bilincindeydim ve sektörün her geçen gün büyümesinden fayda sağlayarak, eğitimler alarak, yeni yatırımlar yaparak ve kendimi geliştirerek bu noktada ilerlemeyi tercih ettim.

548 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme çok geniş bir kanal olduğu için kendimize her noktada iş imkanı sunabiliriz. Önemli olan kendimizi hangi dalda iyi ve mutlu ifade ettiğimizdir. Ben kendimi satış ve pazarlama noktasında çok mutlu hissediyorum ve daha iyi ifade ediyorum. Tabii ki bu işin muhasebe veya finans kısmında olan arkadaşlarım da var. İşletme mezunu olmak çok geniş bir kanal olduğu için kendimizi en iyi nerede ifade edebiliyorsak, orada kendimize bir görev ve yetkinlik belirlememiz gerekiyor çünkü ancak bunun üzerine giderek kişisel gelişimimizi tamamlayabiliriz.

280 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Moda dünyasını takip etmek farklı bir yetkinlik seviyesidir. Bugün Koton’un ciddi bir Marka Ekibi var. Biz de bu Marka Ekibinin planladığı ve tasarladığı ürünleri mağazada müşteriyle buluşturma evresindeyiz. Biz burada yaptığımız görsel uygulamaları, trendlere olan hakimiyetimizi, rakip markaların neler yaptığını kendi mağazamızla eşleştirerek ürünlerin satışını gerçekleştirmeye çalışıyoruz ve bu noktada kendimizi güncellememiz gerekiyor. Trendler eve modaya hakim olduğumuz noktada yaptığımız görsel kombinasyonlar,müşterilerimiz bir reyona gittiği anda kombinli alabileceği ürünler bizim için keyif verici. Müşterimiz tekrar alışverişe geldiğinde üzerinde bu kombinleri ve verdiğimiz ürünleri gördüğümüz zaman bizi çok mutlu ediyor. Modayı ve trendleri takip ederek müşteriye beğenilen ürünler sunmak bizim için çok keyifli.

1,340 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton Mağaza Ekiplerinde çok ciddi part-time çalışma imkanları var. Beyoğlu mağazasında yaklaşık %55 oranında part-time kadromuz var ve bu kadronun içerisinde ciddi kariyer fırsatları var. Biz bu noktada personellerimize ders programları dışında çalışma imkanı sunuyoruz. Onlar mağazamıza geldikleri zaman müşteri odaklı bir çalışma sistemi içerisinde hizmet vererek operasyonlarımıza dahil oluyorlar. Bu noktada kendilerini, kişisel gelişimlerini, yetkinlik seviyelerini ve deneyimlerini part-time olanaklarıyla kazanabiliyorlar. Sürecin devamında kendilerine yaptıkları yatırımlarla firmada daha uzun dönemlerde farklı rollerde kadrolar da bulabiliyorlar. Bu sebeple Koton, part-time çalışanlar için çok güzel bir başlangıç noktası.

291 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekip burada çok önemli bir kıstas. Burada analitik düşünebilen, çözüm ve sonuç odaklı olan arkadaşlarımıza yatırım yapıyoruz. Bu noktada ekibe koçluk yapmak, onların kişisel gelişimlerinde etkin rol oynamak, bir kariyer planı yoksa ona kariyer planı hazırlamak gerekiyor. Dolayısıyla burada başlayan arkadaşlarımızı kazanmak tamamıyla bizlerin elinde.