Cevaplar 5

Yükleniyor...
8,743 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dünyanın neresine giderseniz gidin Mercedes’in adının her yerde geçmesi beni en çok cezp eden şeydi. Mercedes, Alman kökenli bir firma ve merkezi Almanya Stuttgart Feuerbach’ta. Aslında Alman menşeili okullarda okumuş birisi değilim fakat Alman sistemi her zaman hoşuma gitti ve bundan dolayı Mercedes’in bana uygun olacağını düşündüm. Pek çok yerden staj için kabul aldım ama dünyanın neresine giderseniz gidin Mercedes’in bir etiketi, kendine has bir duruşu ve özelliği olmasından dolayı Mercedes-Benz Türkiye’yi tercih ettim.

2,192 görüntülenme
·
Transkripti Göster

PEP programı benim en büyük hayallerimden biriydi. PEP stajını ilk olarak bunu yapan bir arkadaşımdan öğrendim. O arkadaşım bana stajın ona kattıklarını anlatınca çok etkilendim. Bunun yanı sıra Mercedes global bir şirket ve Türkiye’de de otomotiv sektöründe lider konumda. Dolayısıyla 1 sene boyunca böyle bir şirketi yakından tanıyabilmek, burayı tercih etmemdeki en büyük sebeplerden biriydi.

3,723 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu programı tercih etmemin birinci nedeni, 1-2 ay gibi kısa bir süreyi değil de, 9 ay veya 1 yıl gibi uzun bir süreci kapsamasıdır. Bu sayede okuldan mezun olmadan ve iş hayatına tamamen atılmadan önce güzel bir tecrübe kazanıyoruz. İkinci nedeni de Mercedes-Benz’in kendisidir çünkü Mercedes-Benz, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, köklü, yurtdışı bağlantıları sağlam ve çok gelişmiş bir firma.

4,227 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu program, daha mezun olmamışken iş hayatını deneyimlemek ve kurumsal bir şirketin havasını solumak açısından çok avantajlı. 1 sene kadar sürmesi de iş hayatına adapte etmek açısından çok verimli ve aynı zamanda okul hayatından iş hayatına yumuşak bir geçiş sağlıyor. Hangi departmanın ne iş yaptığını görmek, hangi işte severek çalışacağınıza karar vermek, bir yerden okuyarak veya duyarak değil, kendiniz deneyimleyerek bu fırsatı bulmak çok daha güzel.

10,242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Küçüklüğümden beri içimde vardı. Mercedes’i tanımak, oradaki işleyişi, nasıl bir firma olduğunu görmek istedim. Benim için tutkuyla başladı. Daha sonra rekabet ettiğim insanları gördüm ve herkes kendi eksikliklerini kapatma ihtiyacı duyuyordu. Okul ortamında kimse kimseye eksiğini söylemiyor ama staj ortamında bu daha rahat görülüyor. Bunu görmek için Mercedes-Benz’teki PEP stajı çok önemliydi. Kendi eksikliklerimi görüp bunu kapatmak için çok yardımcı oldular ve bana fırsatlar sundular. Ben de çok faydalı olduğu için başvurdum, şu anda da buradayım.