Cevaplar 4

Yükleniyor...
8,838 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makine Mühendisliği’nde üretim teknikleri ve üretimle ilgili çok fazla şey öğreniyoruz ama okul süresi boyunca endüstriyle ilgili çok fazla fikrimiz olmuyor. Ben de bu staj sayesinde yüksek hacimde üretim yapan bir fabrikanın nasıl işlediğini, lojistiğinin nasıl çalıştığını, otomasyonların nasıl kullanıldığını görme fırsatı yakaladım. Sevip sevmemek tamamen kişisel bir tercih ama benim hoşuma gitti. Bir fabrikanın baştan sona işleyişini bir mühendis gözüyle inceleyebilmek güzel bir tecrübeydi.

328 görüntülenme
·
Transkripti Göster

INKOMPASS stajında bütün stajyerlerin kendine ait bir projesi oluyor. Ben bu staj sürecine Üretim kısmında dahil oldum. Proje bittikten sonra herkes projesine ait bir sunum yapıyor ve bu sunuma farklı departmanlardan direktörler de katılıyor. 

Benim yaptığım sunum Üretim Direktörünün çok fazla ilgisini çekti ve daha sonra bu sunumu bütün Üretim Ekibinin önünde de bir daha yapmış bulunduk. Bu çok güzel hissettiren bir duyguydu çünkü staj süresi boyunca yaptığımız işin beğenildiğini ve onaylandığını görmek insana bir stajyer olarak güzel hissettiriyor.

449 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim konaklama sürecim bir tesadüfi oldu. İstanbul’da oturduğum için İzmir’de kalacak bir yerim yoktu ama 3 aylığına kalacak bir yere ihtiyacım vardı. İzmir’de oturan bir arkadaşım evinin müsait olduğunu söyleyerek beni evine dahil etti ve böylece onunla güzel bir 3 ay geçirmiş oldum.

1,268 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben INKOMPASS stajını bir arkadaşımdan duydum. Başvurduktan sonra bir CV elemesinden geçirildim ve ardından bana online bir test yollandı. Bu testi geçtikten sonra dört aşamalı toplu bir mülakat günü oldu. O mülakatları da geçtikten sonra bana bir teklif geldi ve staj programım bu şekilde başladı.