Cevaplar 2

Yükleniyor...
316 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben PEP programını Mercedes-Benz Türk’ün altyapısı olarak görüyorum. Mesela Barselona’nın La Masia diye bir altyapısı vardır. Barselona’nın ligi domine ettiği dönemlerde yetişen futbolcular hep o altyapıdan gelmiştir ve bir süre futbolu domine etmelerine neden olmuştur. Mercedes-Benz Türk’te de birçok yöneticinin PEP’ten yetiştiğini görüyorum. PEP’likten yetişen insanlar bir şekilde burada yönetici olup şirkete bir şeyler katıyorlar.

PEP programı öğrencilere staj imkanı sunuyor. Üniversite öğrencileri okul döneminde haftanın iki günü, okul olmadığı dönemlerde de haftanın beş günü buraya gelerek stajlarını yapıyorlar. Üretim, Araştırma ve Geliştirme, Pazarlama, İnsan Kaynakları gibi birçok alanda çalışma fırsatı var. Minimum iki gün gelmek gerekiyor ama daha fazla da gelebilirsiniz. Program yaklaşık 11 ay sürüyor ve insana gerçekten çok şey katıyor.

2,720 görüntülenme
·
Transkripti Göster

PEP (Professional Experience) Programı birçok farklı üniversiteden 4. sınıf öğrencilerinin 11 ay boyunca Mercedes-Benz’in Aksaray ve İstanbul’daki fabrikalarında veya genel müdürlüklerinde çalışabilecekleri, bu şirketteki çalışan insanlardan deneyim kazanabilecekleri, ileride çalışmak isteyecekleri departmanları tanıyarak tecrübe edinebilecekleri bir program. Ben de Mercedes-Benz Türk’e 2018 yılında PEP stajyeri olarak katıldım. Şu anda Tedarik Zinciri departmanında uzun dönem stajyer olarak çalışıyorum.