Kurumsal İletişim Yöneticisi

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
400 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal İletişim olarak içinde bulunduğumuz kurumla, diğer kurumlarla, iç müşteri olan çalışanlarla ve tüketicilerle iletişim kuruyoruz ve bunu farklı alt birimlerle sağlıyoruz. Bu medya iletişiminde yeni ve geleneksel medyayla, regülatörlerle, devletle, SSK'yla olan ilişkilerin, sosyal medya üzerindeki itibar ve müşteri ilişkilerinin yönetimi söz konusu. Aynı zamanda çok önemli olan ve artık hiçbir şirketin kaçamadığı sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ile ilgili yapılan çalışmalar var. Ben medya ve basın ilişkilerine yoğunlaşıyorum. İçerik hazırlayıp, sürdürülebilirlik raporlarını yaparak sosyal sorumluluk projelerine destek veriyorum.

395 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal İletişim biraz hareketli, yoğun ve koşuşturmalı bir meslek. İletişim'in bütün alanlarında olduğu gibi sürekli bir koşuşturma içerisindesiniz. Hem şirketinizin kamuoyundaki algısını hem rakiplerinizin attığı adımları hem de genel olarak sektördeki bütün gelişmeleri yakından takip etmeniz lazım. Dolayısıyla iyi bir sosyal medya takibi olmazsa olmazımızdır.

Bununla birlikte şirketin gündemini her zaman çok yakından biliriz ve departmanların hayata geçireceği yeni kampanyaları, projeleri, uygulamaları hep yakından takip ederiz. Herhangi bir iletişim fırsatı olup olmadığını değerlendirerek bir basın bülteni, buluşması, gezisi, toplantısı veya organik iletişim olup olmadığına bakarız. Bu araçları belirleyerek doğru hedef kitleye doğru mesajı vermek için çalışırız.

Bunun haricinde çalıştığım sürdürülebilirlik alanında yıl boyu süren çok ciddi bir çalışma var çünkü Migros sürdürülebilirliğe çok önem veren bir şirket. Bu yüzden şirketimizde her departmanın sürdürülebilir bir hedefi var. Bu hedeflerin ekiplerle birlikte belirlenmesi, sonuçlarının takip edilmesi, raporlama sürecinde bilgi alımının koordine edilmesi gibi konularda yıla yayılan çalışmalar yapıyoruz.