Kıdemli Yönetim Finans Uzmanı

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
205 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizde her Yönetim Finans Uzmanı bir iş biriminden, o iş biriminin tüm finansallarından ve gelir-gider kalemlerinden sorumludur. Bu noktada her sene başında bir hedefleme ve bu hedeflemelere baz oluşturacak raporlamaların yapılması, derin analizler ve stratejik inisiyatiflerin başlatılıp takip edilmesi gibi süreçlerde rol alır. Ek olarak her Yönetim Finans Uzmanı bir projenin parçasıdır. Şu anda global sistemlerin uyumu kapsamında bir yeni yazılıma geçeceğiz, ben de bunun projesinde yer alıyorum. Ayrıca yaklaşık 150 milyon dolar satış hacmi olan iki ayrı iş biriminden sorumluyum. Bunun dışında daha kıdemli olan uzmanlar da diğerlerine destek ve yardımcı olmak, tecrübelerini aktarmakla yükümlü oluyorlar.

106 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günden güne çok değişiyor ve ben güne biraz daha geç başlıyorum. Genellikle spora gidiyorum, spora gitmediğim günlerde de ajandam 10’a kadar kapalı oluyor çünkü bu saatlerin günün en verimli saatleri olduğuna inanıyorum. O saat aralığında da haber sitelerini ve gündemi takip etmek, Pfizer hisselerinin iniş ve çıkışlarına bakıp buna neden olan haberleri okumak, tartışılacak veya üzerinde konuşulacak bir konu varsa gün boyu sürecek bir mail zincirini başlatmak, Ekşi Sözlük ve Reddit’te vakit geçirmek gibi günlük rutinlerimi yapıyorum. Saat 10’dan sonra mail tarafına yetişmeye öncelik veriyorum.

Burada Yönetim Finans Uzmanı olarak her birimiz bir iş biriminden ve bu birimlerin gelir-gider kalemlerinden sorumluyuz. Bu da çok fazla iş anlamına geliyor. Gün içinde gelen irili ufaklı soru ya da analiz taleplerini inceliyoruz. Raporladığımız yerlerden gelen sorular ve talepleri cevaplıyoruz. Burada her birimiz bir projenin parçası olduğumuz için bu projelerin toplantıları oluyor, onlara katılıyoruz. Sorumlu olduğumuz iş biriminin tüm rakamları üzerinde genel bir hakimiyet kurmak, aksiyon alınması gereken bir şey varsa ilgili partilere bilgi vermek, onların alacağı aksiyonun gerçekleştirildiğinden emin olmak, tüm süreci kapsayan iş birimi direktörlerine stratejik ve finansal danışmanlık vermek gibi sorumluluklarımız var.