Kıdemli Tasarım Uzmanı

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
1,012 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kıdemli Tasarım Uzmanı, bir Tasarımcı olarak trendleri ve trend tahminlerini iyi okuması gerekir. Bu trendler ve trend tahminleriyle müşteri tercihlerine ve onların satın almalarına odaklanarak şekillendirmesi gerekir.

Biz bu doğrultuda renk gruplarını ve temaları belirliyoruz, materyal seçimi ardından çizimleri yaparak sunum haline dönüştürüyoruz. Sonrasında ilgili departmanlarla paylaşıp toplantılar yaparak kendimizi ve koleksiyonumuzu anlatıyoruz. Anlaştığımız takdirde de belli teknik föyler ve çizimler hazırlayıp hayata geçirmeye başlıyoruz.

632 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tasarım çok koordine bir iş, sadece iyi bir tasarım yapmanın yeterli olduğu bir iş değil. Dolayısıyla görev dağılımını çok iyi yapmak gerekiyor. Bu yüzden takım arkadaşlarımızla görev dağılımlarımızı iyi belirliyoruz. Eğer koleksiyon dönemi içerisindeysek renkleri oluşturmak, araştırma yapmak, board’ları ve çizimleri hazırlayıp sunmak, ilgili departmanlarla toplantılar ve ofis dışında araştırma yapmak gibi işler yapıyoruz.

544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında müşterinin beğenisine hitap etmek zor çünkü yaptığınız işin finansal olarak dönüşümü olması gerekiyor. Kafanızda her canlandırdığınızı veya her trend olanı mağazaya koyamazsınız. Bunu yorumlamanız, bir müşteriye ulaşmasını ve finansal bir dönüşüme uğramasını sağlamalısınız. Bunlar da işin zor yanları oluyor.