Cevaplar 5

Yükleniyor...

Eczacı en yakın sağlık danışmanıdır. Kullanılan her türlü ilaçla ilgili en derin bilgiye eczacılar sahiptir. Doktorun olmadığı zamanlarda her türlü sağlık sorunu eczacılara danışılabilir.

Mezun olduktan sonra neler yapılabileceği kişiyle ilgilidir. Herkesin eczacılık fakültesi deyince aklına gelen eczane eczacılığıdır. Bunun dışında hastane eczacısı olabilir, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda çalışabilir, Türkiye İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğün'de çalışabilir, ilaç firmalarının çeşitli departmanlarında çalışabilir.

28,110 görüntülenme

Mezun olduktan sonra iş imkanın fazla olması (eczane eczacısı olabilmek, hastane eczacısı olabilmek, ilaç firmalarının bir çok bölümünde çalışabilmek, her bölümde olduğu gibi akademisyen olabilmek), insan sağlığıyla direk ilişkili olması ve derslerin eğlenceli olması.

Yıllar sonra gelen edit:
Evet, bu söylediklerim hala geçerli ama eczacıların geleceğini pek parlak göremiyorum maalesef..

6,074 görüntülenme

Sosyal imkanların fazla olması, bir çok üniversiteden çok daha fazla imkana sahip olması, yeşil bir kampüse sahip olması, şehir ile iç içe olması(En uzak mesafe yürüyerek 25 dakika)

166 görüntülenme

Eskişehir’in öğrenci şehri olması(konaklama sıkıntısının olmaması, çoğu kişinin öğrenci olması), öğrencilik hayatının en güzel şekilde yaşanabileceği bir şehir olması, halkın öğrenciyle iç içe olması, kampüsünün yeterince yeşil olması, üniversite içinde ve dışında sosyal imkanların geniş olması ( üniversitedeki öğrenci kulüpleri, öğrencilerin arkadaşlarıyla beraber güzel vakit geçirebileceği bir çok mekanın olması vb… ). Tercihimde sadece Eskişehir Anadolu Üniversitesi vardı çünkü öğrenciliğin en güzel yaşanabileceği şehir Eskişehir'di..

7,081 görüntülenme