Kamu Satışları Yöneticisi

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
158 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kamu tarafında bir alım olacağı zaman EKAP (Elektronik Kamu Alım Platformu) adındaki resmi bir sayfadan yayınlanıyor. Burada kurumların hangi ürün için ihaleye çıktığını takip ederek bilgileri alıyoruz. Böylece hangi kurumun ne istediğini bilerek potansiyel alıcı kurumları ziyaret ediyoruz. Gün içinde belli bir ihale varsa bir günüm ona hazırlanarak, eğer ihale yoksa ihale yapacak müşterileri gezerek geçiyor. Onların ileriki alımlarında nelere ihtiyaçları olduğu, bugüne kadar aldıkları ürünlerden memnun olup olmadıkları, bundan sonra ne gibi değişiklikler istedikleri gibi şeyleri öğrenmeye çalışıyoruz. Bu yüzden bol müşteri ziyareti yapıyoruz.

Bunun dışında kamunun ihtiyaçlarını tam olarak anlamamız ve onların bütçelerini takip etmemiz gerekiyor çünkü o seneki alım bütçesi açıklandığı zaman biz de ona göre bir teklif götürüyoruz. Genel anlamda müşteriyle ilişkileri sıcak tutmak ve onların ihtiyaç duydukları ürünleri zamanında teslim etmek üzerine kurulu bir sistem var.

119 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kamu kurumları traktör, ekipman ya da iş makinesi ihtiyacı olduğunda kendi ihalelerini açıyorlar ya da Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla talepte bulunuyorlar. Ben de bu süreçleri takip edip ilgili ihalelere katılarak ve gerekli fiyat tekliflerini vererek satışı bağlamayı amaçlıyorum. Burada önemli olan; onların ihtiyaçlarına tam olarak karşılık vermektir. Kamu, alım yaparken şartname hazırlayarak ihaleye çıkar. Burada önemli nokta; şartnamenin bütün hükümlerine uymak ve bütün gereklilikleri sözleşmeye uygun olarak sağlamaktır çünkü devletle iş yapıyoruz ve sorumluluğu büyük olduğu için dikkatli olmak durumundayız.

Genel anlamda bu süreçte gerekli olan evrakların hazırlanması ve alacakları ürüne yönelik özel bir istekleri varsa onunla ilgili çalışmaların yürütülmesiyle ilgileniyoruz. Standart bir model istediklerinde gerekirse Ar-Ge’yle çalışıyoruz. Bunun dışında da Pazarlama’yla, garanti hizmetleri için Satış Sonrası’yla, Ticari Kontrol’le çalışıyoruz. Dolayısıyla şirketin bütün birimlerini bir araya getiriyoruz ve o koordinasyon sağlandıktan sonra ilgili ihaleye giriyoruz.