İnovasyon Direktörü

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
1,063 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik’te çok heyecanlandığım birkaç tane görevim var. Bir tanesi sahiden genç insanları, mühendisleri, üniversite çalışanlarını Türkiye’de tutup onları motive edebilmek ve yenilikçi konularda çalışmaya ikna etmektir. Arçelik’in geleceği için o arkadaşları Türkiye’de tutabilmenin ya da Koç Grubu altına almanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Benim birinci görevim; CEO’muzla beraber genç arkadaşları, yeni dimağları, en iyi mühendisleri grubumuza katabilmektir. İkinci görevim ise Arçelik’in iş modelini biraz değiştirmek ve hatta bunu Koç Holding bazında yapabilmektir. Dünyamız ve iş yapma biçimimiz çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bu konuda neleri yapmamız gerektiğine kafa yoruyorum.

306 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok yoğun geçiyor çünkü yurtdışıyla çok bağlantımız var. Tayvan, İngiltere, Portekiz ve Amerika’da tasarım ofislerimiz var. Oradaki arkadaşlarla devamlı teknolojik şirketlerin peşinden koşuyoruz. Biz ufak bir grup olduğumuz için iş ortaklıklarımız var. Ya iş ortaklarımıza yurtdışı seyahatleri yapıyoruz ya da onlar Türkiye’ye geliyorlar ve kritik tasarım toplantıları yapıyoruz. Toplantılarda ürünlerimizin nasıl gittiğini ve evrelerini tartışıyoruz. Aynı zamanda aramızda çok iyi İş Analistleri ve İş Geliştirmeciler var, onlar da müşterinin nabzını tutarak hangi yeni ürünlerin katma değer gerektirdiğini söylüyorlar. Böylece günün nasıl geçtiğini hiç anlamıyorum.