Görsel Düzenleme Müdürü

4 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
1,052 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Konya’da vitrin değiştirecektik. İşi bitiremedik ve mağazanın açılışından sonraya kaldık. Sabah saatlerinde iki arkadaş bir mankene iç giyim giydiriyorduk. Ardından bir kadın geldi, yanında da 5-6 yaşlarında bir tane çocuk vardı. Biz kabinlere doğru arka tarafta çalıştığımız için orası tenha, ön taraflar yoğundu. Çocuk arkaya doğru geldi, bizi görünce “Sapıklar!” diye bağırmaya başladı ve koşarak ön tarafa geldi. Ardından annesi endişe ederek o da arkaya geldi, belki de çocuğa bir şey yaptığımızı zannetti. Kadın gelip bizi mankeni giydirirken görünce gülümsedi, durumu anladı.

789 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günüm toplantılarla, o toplantıdan çıkan kararları ekibe aktarılmakla, ürün yerleşimlerini tasarlamakla geçiyor. Bu konuda genelde demo mağazada çalışıyoruz. Vitrin tasarımları, bir takım testler gibi birçok rutin iş var.

534 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir Görsel Düzenleme Müdürü’nün iki temel görevi var. Birincisi markanın pazarlama stratejisini mağazalara doğru aktarmak, diğeri de markanın yıllar içinde oluşan kültürünü ve imajını korumaktır. Aslında bütün görsel düzenleme faaliyetlerinin temelini bu iki unsur oluşturuyor.

Bunun için yaptığımız bazı rutin işler var. Bunlar; mağaza içindeki ürünlerin genelde tasarım bütünlüğüne göre yerleştirilmesi, mağaza stratejik planlarının oluşturulması, ürünlerin mağazanın neresine ve ne kadar alan kaplayarak yerleştirileceği, vitrin tasarımlarının yapılması, mankenler ve basılı görsel malzemelerinin tasarlanması ve bunların üretilmesi, gönderilmesi, uygulanması,ekibin organizasyonu, bütün bunların bütçelenmesi, bütçenin onaylanması, gelecekte Penti nereye gidiyorsa o paralelde bir görsel düzenleme düzeni kurulmasıdır. Mağaza açılışları da önemlidir çünkü haftada 1-2 mağaza açılabiliyor.