Yükleniyor...
1,004 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gastronometro; METRO Türkiye tarafından 2015 senesinde, 700 metrekarelik devasa bir alan üzerinde Türk Şeflerinin ve Türk yerel ürünlerinin potansiyelini ortaya çıkarmak için kurulmuş bir platformdur. Biz bu platformda bayağı bir şey yapıyoruz çünkü dışarıdan bakıldığında yalnızca mutfak dersleri veriyormuşuz gibi gözüküyor ama her şeyden önce biz profesyoneller için buradayız. Horeca dünyasının profesyonelleri için çalışıyoruz.  

Gastronometro’da Şefler çalışıyor. METRO gibi bir toptan perakende devinde Şeflerin çalışması oldukça devrim niteliğinde bir şey. Şeflerle kendi ekiplerimize eğitimler veriyoruz. Sektörde eğitime ihtiyaç duyan bütün paydaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bunun dışında burada yeni reçete geliştirmeleri yapıyoruz. Yerel ürünleri, yerel tatları uluslararası standartlarda tabaklara koyuyoruz. Geliştirdiğimiz reçeteleri videolarla kayıt altına alıyoruz ve bütün Türkiye’ye, mümkünse dünyaya yaymaya çalışıyoruz. Ardından kendi geliştirdiğimiz ürünlerin raflarda yer almasını sağlıyoruz. Hedefimiz; Gastronometro’nun tam ortada olduğu bir ekosistem oluşturmaya çalışmaktır. Sektörde akademisyen, öğrenci, köşe yazarı, otel sahibi, satın almacı, şef gibi kim varsa bildiği her şeyi buraya getirsin, biz de onlara bildiklerimizi katalım ve dünyaya Türk mutfağını kanıtlayalım istiyoruz.