Format Direktörü

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
500 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Format Direktörlüğü; şirketin sahip olduğu Migros, Kipa ve MacroCenter gibi formatların marka tanımlarının, duruşlarının, kültürlerinin yaşaması ve devam etmesi için şirketin diğer birimlerinin iş yapış şekillerine yön verir. Onlarla işleri ortaklaşa yürütür, sahada uygulanmasını sağlamak adına da köprü görevini üstlenir.

398 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim bir Merkez Ekibimiz bir de Saha Satış Yönetimi dediğimiz Türkiye’nin değişik bölgelerine yayılmış ve merkezleşmiş Saha Satış Ekiplerimiz var. Migros’un çalışanlarının %90’ı Saha Satış Ekibi içerisinde yer alıyor. Bu yüzden çok büyük bir ekibi yönetiyoruz. Onları aynı duygularla aynı hedefe kanalize etmeye çalışıyoruz.

357 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Toplantı yaparak geçiyor. Bugün sabah 7’de işe başladık. Bizde bir takım dönemler başladığında işe erken başlayarak daha dinç ve taze bir şekilde toplantı yapma alışkanlığımız var. Perşembe günlerine sabah 7’de başlıyoruz. Öğlen olduğunda araya 3-4 tane daha toplantı sığdırıyoruz. 

Benim görevim şirket içindeki diğer birimlerin mağazalardaki işlerine yön vermek, onları yönlendirmek ya da mağazaların bir takım ihtiyaçlarını, sorunlarını ve beklentilerini çözmek olduğu için bir takım insanlarla ya da departmanlarla bazı şeyleri çözmem, geliştirmem, çözümü sahaya sunmam gerekiyor. Bu toplantılar bazen 15-30 kişilik büyük gruplar halinde oluyor, bazen de 2-3 kişilik de olabiliyor. Ağırlıklı olarak gün içerisinde 3-4 toplantım oluyor. Bunun dışında raporları analiz etmek, bir takım fizibilitelere ve gelişmelere bakmak, pazarı takip etmek ve sonuçlarımızı karşılaştırmak gibi işler de yapıyorum.