Erlangen

4 soruya 1 cevap verildi.

Cevaplar 1

Yükleniyor...

Erlangen İstanbul'a kıyasla çok ufak bir şehir olduğu için hayat birçok açıdan çok daha basit. Dışarıdan bakıldığında bu açıdan ilk başta sıkıcıymış gibi gelebilir. Ancak büyük şehirlerdeki gibi bir trafiğin olmayışı ve şehrin son derece organize bir yapıda olmasından dolayı istediğimiz birçok şeyi yapma fırsatına sahibiz.

Bana göre şehrin tek eksiği İstanbul'daki gibi denizin olmayışıdır. Öte yandan doğayla ve muazzam bir yeşillikle iç içe yaşama imkanına sahibiz. İstanbul'da orman veya yeşillik bir ortamda koşuya gitmek istediğinizde trafikte bir saat yol gitmeniz gerekirken Erlangen'da 5 dakikada bu ortama ulaşabiliyoruz.

Almanya'nın büyük şehirlerinden Nürnberg'e 20 dakika, Münih'e 1,5 saat ve Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a 2,5 saatte arabayla rahatlıkla gidebiliyoruz.

Sosyal anlamda soracak olursanız, işteki çevrem ve çocuklarımın okuldaki arkadaşlarının aileleriyle oluşturduğumuz çok uluslararası bir ortama sahip olduk. Almanya'da birçok Türk'ün yaşıyor oluşu, iki ülke arasında uzun yıllara dayalı samimi ilişkiler, Türk yemeği anlamında birçok opsiyonun var olması ve Türk Hava Yolları'nın Nürnberg'e günde 3 adet sefer düzenlemesinden ötürü Almanya aslında kolay bir gurbet yaşamı sunuyor.

368 görüntülenme