Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,137 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu işi özellikle konfeksiyonda yaparken çok sevmeniz gerekiyor çünkü çok fazla birimle birliktesiniz ve işçi faktörü var. Bir şey üretiyorsunuz ve o insana dayalı bir üretim oluyor. Bu yüzden işin her aşamasında olmanız gerekiyor ve mesaide olmasanız bile iş sürekli aklınızda oluyor. Her zaman bir çözüm bulmanız ve çözümlere hızlı ulaşmanız gerekiyor. Bizim Koton olarak hedefimiz 2023’te hızlı moda markası olmak ve bunu yapabilmek için muhakkak bu hıza adapte olmamız gerekiyor. En önemlisi bunu severek o motivasyonla devam etmelisiniz. Sizi uzun saatler ve problemler motive etmelidir.

1,157 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Matematik alanında bir tatmin var. Satın alırken kazanmanız gerekiyor ve burada tüm güç sizin elinizde. Doğru işi doğru zamanda satın almanız gerekiyor ve bu opsiyonlarla siz oynayabiliyorsunuz, bu da çok tatmin ediyor. Yaratıcılık kısmında sıfırdan elinizde olan bir şeyi şekillendirerek ürün bazında mağazaya sokuyorsunuz. Bu da çok ciddi bir yaratıcılık gerektiriyor, bu da ayrı bir tatmin sağlıyor.

891 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her gün ayrı bir güne uyanıyoruz ve haftalık rutinleri gerçekleştirmek için haftalık programımızı önceden oluşturuyoruz. Haftalık programda muhakkak Salı günleri imalatçılarımızı ziyaret ediyoruz. Bunu yapamıyorsak markayla birlikte toplanıp Critical Path dediğimiz bir format üzerinde gelmiş ve gelecek olan tüm siparişlerin üzerinden geçerek aksayan noktaları belirliyoruz. Diğer günlerde aktif imalatçı ziyaretleri yapıyoruz. İmalatçılarımızı genelde partner olarak tanımlıyoruz. Onların geliştiği sürece biz de gelişeceğimizi düşünerek onların yanında olmaya çalışıyoruz. Neler yaptıklarını görerek varsa problemlerini çözüyoruz. Siparişlerimizi orada görüyoruz, bantta siparişleri kontrol ediyoruz. Numuneleri, kumaşları kendimiz görüp dokunuyoruz. Ofis içinde olduğumuz sürece sistemsel bazı geliştirmeleri veya Koton’un geneline yayılması için girmemiz gereken dataları yapıyoruz. Muhakkak her hafta bir fiyatlama ve geliştirme sürecinden geçiyoruz.

1,004 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandise Manager her firmada farklı olmakla birlikte Koton’da da kendi içimizde farklılaştırarak Koton’a uyum sağlayacak şekilde görev tanımı yaptık. Merchandise Manager her satın almadan sorumludur. Marka ve ürün yönetimini hazırladığı, hayata geçirmeye çalıştığı ürünlerin satın almasını yapar. Bunu da en iyi kalitede ve en iyi fiyattan mağazaya sunmakla yükümlüdür. Ürünü tek olarak gözlemleyip depoya gidişine kadar o yolu ekibiyle birlikte takip eder.

473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İngilizce biliyordum ve Bursa’daydım. Bu durumda muhakkak bir tekstil firmasının içinde olmam gerekiyordu. Öncelikle bir imalatçıda çalışmaya başladım. Dünyanın hemen hemen bütün perakendecilerine imalat yaptık ve onların terbiyeleriyle nasıl iş yapılacağını öğrendim. Sonrasında küçük bir yurtdışı tecrübem oldu, Mısır’da küçük bir imalatta bulundum. Bir kısmında Marketing Manager’lık yaptım ve Türkiye’ye döndüğümde bir Sourcing Office’te olmak istedim. Bir İngiliz firmanın Sourcing Office’inde Merchandise Manager olarak görevime devam ettim. Bütün adımları öğrendikten sonra bir perakende grubunda olmak istedim ve yolum Koton’a düştü.