Deniz Akademi

Deniz Akademi

6 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Deniz Akademi'de nasıl online eğitimler var? (1 Cevap)

Dün bankacılığa başlamış bir arkadaştan 20 yıldır bankacılık yapan bir arkadaşa kadar herkesin ihtiyaç duyabildiği online eğitimler var. Daha çok teorik olan eğitimleri, Deniz Akademi son dönemde online’a çevirmeye başladı çünkü insanlar hiç Deniz Akademi’ye gelmeden, işteki veya evdeki bilgisayarlarından, hatta süresi bitmiş eğitimleri bile geriye dönük olarak online eğitim arşivinden izleyebiliyorlar. Ben personellerimizin bu konuda çok şanslı olduklarını düşünüyorum.

Neden Deniz Akademi'de Denizin Rehberi oldunuz? (1 Cevap)

Ben 2002 yılından beri bankacılık sektöründeyim. 9 sene boyunca şubecilik yaptım, şu döneme kadar sayısız eğitim aldım ve şubeye yeni başlayan arkadaşlarımıza birçok eğitim verdim. Dolayısıyla eğitimin önemini ve eğitimin beni bir adım daha öne taşıdığını hayatımın her evresinde benimsedim.Benim 6 yaşında bir kızım var ve ona ne kadar bilgi verirsem,o kadar geri aldığımı görebiliyorum. 4 senedir Denizbank’tayım ve Denizbank’ta olmaktan gurur duyuyorum. Bunun en önemli sebepleri ise; Denizbank’ın eğitime verdiği önem, bir Denizbanklıyı eğitecek yegane kişinin, başka bir  DenizBanklı olduğunu benimsetmesi ve bunu her platformda uygulatmasıdır. Benim için eğitim vermenin en heyecanlı yanı ise, eğitim sonunda karşımdaki kişilere bir nebze de olsa bir şeyler öğretebilmenin haklı gururudur.

Deniz Akademi'de nasıl eğitimler veriyorsunuz? (3 Cevap)

Öncelikle kişisel gelişim eğitimleri veriyorum. Benim profesyonel hayatımın ilk 10 yılı biraz uzmanlık eğitimleriyle geçti. Sonraki dönemde kişisel gelişim, NLP, stres yönetimi gibi eğitimler aldıktan sonra bu eğitimleri de vermeye başladım. Şu anda stres yönetimi, etkin yaşam yönetimi ve yoga eğitimleri veriyorum.

Deniz Akademi'nin amacı nedir? (1 Cevap)

Ben toplamda beş bankada çalıştım. DenizAkademi’ye geldiğim zaman eğitimin önemli olduğunu söylerdim ama Deniz Akademi bunun anlam bulduğu bir yer. Deniz Akademi’nin katılan her denizciyi Denizbanklı yapmak, içeriden müdür yetiştirebilmek ve kurumsal kültürü yaygınlaştırmak gibi üç misyonu var. Ben bir Denizci olarak içeriden müdür oldum, Denizcileri Denizci yapmaya çalışıyorum ve kurum kültürünü yaygınlaştırmak burada inanılmaz keyifli. Bunun için Deniz’in rehberine gerek yok, her Denizci kurum kültürünü zaten yaygınlaştırıyor.

Deniz Akademi Rehberler Fakültesi nedir? (2 Cevap)

Geçen sene itibariyle Denizbank’ın iç eğitmenlerine yönelik uygulanan bir eğitim programıdır. Bankamız bünyesinde çeşitli alanlarda ders veren eğitmenler buna katılır, ben de bu eğitime katıldım ve bu anlamda kendimi çok şanslı buluyorum. Bu tarz programlar, eğiticinin nasıl olması ve katılımcılarla nasıl bir iletişim kurması gerektiğini anlattığı için tüm eğitmenlerin hangi konuda ders verdiklerine bakılmaksızın kesinlikle katılması gerektiğini düşünüyorum.Bu program inanılmaz farklı bakış açıları ve öngörüleri kazandırıyor. Ben katılımcı yönetimi ve sahne performansı konusunda çok değerli bilgiler ve beceriler kazandığımı düşünüyorum. Şu anda eğitim sektörü ve öğretim yöntemleri değişerek katılımcı deneyimi ön plana çıkıyor. Dolayısıyla bizler eğitmenler olarak mutlaka bu değişimlere ayak uydurmak zorundayız. Bu sebeple Denizbank’ın bizlere bu tarz imkanlar sunması hem bizim kişisel gelişimimiz hemde kurum gelişimi açısından son derece önemli diye düşünüyorum.