Cevaplar 12

Yükleniyor...
612 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitedeyken hep gelecek hakkında planlar yapardım ama gelecek odaklı olmaktan ziyade biraz daha anı yaşamanın önemli olduğunu, kariyerle ilgili şeylerin 3. ve 4. sınıfta yapılması gerektiğini düşünüyorum. Derslere çalışmak her zaman önemli ama her şey de not ortalaması değil. Bu yüzden yeteri kadar sosyal aktiviteye katılıp, kulüplerle kendilerine değer katacak bir şeyler yapıp, son 2 yıl da iş hayatına yönelik işler ve stajlar yapmalarını öneririm. Bunun dışında sosyal hayata çok önem vermeleri gerektiğini düşünüyorum.

729 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okurken her şey çok teorik geliyor. Ben çok fazla Pazarlama dersi aldım ama hiçbirini o zaman pratiğe dökme imkânım olmadığı için nerede kullanacağımı bilemiyordum. Ben Ekonomi girişli olarak başladım. Ekonomi derslerini iş hayatında sürekli kullanmıyorum ama okurken öğrendiğim finansal tablo okumayı ya da Pazarlama derslerindeki ana bilgileri burada kullanıyorum. Dolayısıyla iş hayatı işteyken öğreniliyor. Tabii ki okulun inanılmaz katkıları var fakat bazı şeyler pratiğe dökülünce öğreniliyor çünkü taşlar biraz daha yerine oturuyor. Dolayısıyla birebir her şeyi kullanmasanız da çok fazla ekmeğini yiyorsunuz diyebilirim.

4,623 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bir Koç aşığıyım ve 5 yıl öncesine gitsem tercihlerime tekrar Koç Üniversitesi yazardım. Bir gün bile pişman olmadım diyebilirim. Anadolu Lisesi mezunuyum ve bir anda her şeyin İngilizce olması çok farklı gelmişti. Yine ortalama 1-2 ayda adapte olmuştum. Eğitim ve sosyallik anlamında çok fazla imkanları var. Birçok sosyal aktiviteye katılmıştım ve bence üniversitenin en önemli olayı kulüplerdir. Benim için akademik olup sürekli ders çalışmaktan ziyade aktivitelere katılıp kulüplerde yer almak ve sosyalleşmek daha önemliydi. Koç Üniversitesi’nde istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz ve size her türlü imkânı sağlar. Bir dersle ilgili proje yapmak isterseniz hocalar her zaman yardımcı oluyorlar. Dolayısıyla bana çok fazla şey kattığını düşünüyorum.

24,420 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümünden Haziran ayında mezun oldum. Yeni mezun arkadaşlarıma sorduğumda onların da hala ne yapmak istediklerine karar vermediklerini fark ettim. Çünkü çok belirgin yönü olan bir bölüm değil. Ekonomi, biraz daha finans ve banka sektörüne yönelik ama İşletme, staja ve kişinin kendi karakter özelliklerine göre her yere kayabilen bir bölüm. Bu yüzden başka yerlerde staj yapmak ve deneyim sağlamak çok önemli. Finansa odaklanırsanız Finansçı, Pazarlamaya odaklanırsanız Pazarlamacı olabilirsiniz. İnşaat Mühendisi bile aslında Pazarlama yapıyor. Bu yüzden keskin çizgileri yok ve kişinin özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Şu an benim Genetik okuyup Pazarlama yükseği yapan arkadaşlarım da var. Bazen üniversiteye başlarken alınan kararlar doğru olmayabiliyor ama zamanla doğru yol bir şekilde bulunuyor.

1,614 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada takım çalışması çok önemli ve bireysellik çok fazla yok. Herhangi bir projede alınacak aksiyonlarda takım olarak karar veriyoruz. Bu yüzden takım çalışmasına yatkınlık en önemli özelliklerden biridir. Pazarlama alanında çalışabilmek için enerjinin ve deneyimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben işe başlamadan önce 1 yıl boyunca iki farklı yerde staj yapmıştım. Üniversiteye başladığımda ne yapmak istediğim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu yüzden biraz da yaptığım stajlarla ne yapmak istediğimi bulabildim ve Pazarlama’da çalışmak istediğimi bu şekilde fark ettim. Bu yüzden farklı sektörler denenip neyin uygun olduğunu anlamak daha iyi oluyor ve anlatacak bir hikâyenizin olması size bir artı kazandırıyor.