Bu Fikir Garanti

19 soruya 21 cevap verildi.

Cevaplar 21

Yükleniyor...
322 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle arkadaşlar fikirleriyle yarışmaya katılarak bir eleme sürecinden geçiyor ve birden çok yarı final yapılıyor. Burada dört takımdan bir takım finale çıkma hakkı kazanıyor. Mentorler de finale çıkma hakkı kazanan son sekiz takımla çalışmaya başlıyor. Biz de mentorler olarak onların fikirlerini nasıl daha iyi sunabilecekleri, önem göstermeleri konuların neler olduğu, finansal konularda nelere dikkat edileceği, bir start-up’ın finansal olarak nasıl net bir seviyeye geleceği konusunda yorumlar yapıyoruz. Genelde fikirlere dokunmamaya çalışıyoruz, fikir tamamen arkadaşlarda kalıyor. Biz sadece fikrin sunumunda ve geliştirilmesinde yardımcı oluyoruz.

2,994 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İkisi de çok popüler Framework’lerdir, ikisinin de güzel yanları vardır. Bir tanesi kesin çözüm olsaydı zaten herkes onu kullanırdı. Ben Angular’ı tercih ediyorum çünkü Angular tek başına bütün bir Framework ve ihtiyacınız olan her şeyle birlikte geliyor.

Siz bir tane ağaç ev yapmak istediğinizde React size bir çekiç, çivi ve küçük bir testere verir. Diğer tüm aletleri sizin bulmanız gerekir. Angular’da ise bütün bu aletler mevcut. Ben bunu daha çok seviyorum. Belki biraz daha kompleks olabilir ama bütün ihtiyaçlarınızı sadece Angular ile yönetebiliyorsunuz. React’ta birkaç sene önce çok popüler olan bir kütüphaneyi kullanıyordunuz ama artık o destek bırakıldığı için kullanamıyorsunuz. Angular’da böyle bir şey olmuyor, hepsi birlikte ilerliyor. Bu yüzden ben kurumsal uygulamalarda Angular’ı tercih ediyorum.

1,133 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bugün, Bu Fikir Garanti’nin final günündeyiz. Güne takım arkadaşlarımız ve mentorlerimizle birlikte güzel bir kahvaltı ederek başladık. Sonrasında Sertaç Doğanay aramıza katıldı. Kendisi hem günün moderatörlüğünü yapacak hem de teknolojik gelişmelerle ilgili bilgileri paylaşacak. Şu anda bir takım aktivitesi olarak tüm takımlar mentorleriyle birlikte öğle yemeği hazırlıyor. Öğleden sonra da genel müdür yardımcılarımızdan oluşan jüri üyelerimiz ve şirket çalışanlarımızdan oluşan seyirci jürilerimiz aramıza katılacak. Şirketimize yazılan bir mobil uygulamayla birlikte değerlendirme sürecini tamamlamış olacağız ve kazanan belirlenmiş olacak.

672 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu Fikir Garanti Yarışması, inovatif fikirleri olan, yaratıcı bankacılıkla teknolojiyi bir araya getirebilen öğrencilerin ürettiği projelerin yarıştığı bir maratondur. Biz de üniversitelerin mühendislik fakültelerinde Bilgisayar, Elektrik Elektronik, İşletme, Endüstri Mühendisliği gibi bölümlerde okuyan üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinden projelerini dinlediğimiz, fark yarattığını düşündüğümüz projeleri finale kadar taşıdığımız bir maratonu yönetiyoruz.

647 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu Fikir Garanti Yarışması yaklaşık dört aylık bir süreç ve bu süreçte beş tane yarı final tamamladık. Finale bizimle gelmeye hak kazanan tüm öğrencilere D&R hediye çeklerimiz, bugünün kazanan birinci takımımıza da Apple’dan 12.500 TL’lik bir hediye çekimiz olacak. Bununla birlikte bütün yarışmacılarımız üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıfı öğrencilerinden oluşuyor. İlgisi olan arkadaşlarımızla beraber staj ve işe alım süreçlerimizi de eş zamanlı olarak ilerletiyoruz.