Cevaplar 3

Bosch & Siemens Ev Aletleri A.Ş. bünyesinde Ümraniye lokasyonundaki Genel Müdürlük ofisimizde “İnsan Kaynakları Proje Öğrencisi” olarak görevlendirilmek üzere;

  • Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okumakta olan,
  • 1 sene boyunca haftada min. 3 gün projeye devam edebilecek olan,
  • İnsan Kaynakları alanında kariyer hedefleyen
  • İyi derecede İngilizce bilen,
  • Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı ve takım çalışmasına yatkın

proje öğrencileri aranmaktadır.

564 görüntülenme
6,884 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni bir mezun olarak, İnsan Kaynakları’nı tercih ederken doğru kararı verip vermeyeceğimi çok net bilmiyordum. Bunu deneyimleyerek görmeye çalıştım ama tercih ederken insan kaynağının her zaman organizasyonda olacağını düşündüm. Her ne kadar endüstriyelleşmeden bahsetsek de organizasyonlara ya da işletmelere her zaman fark yaratacak değer; insan ve beyin gücünden geçecektir. Bu yüzden doğru şeyleri planlamak, onunla ilgili doğru projelerde yer almak, her zaman organizasyonların ajandasında olacaktır. Bu çıkışla ben İnsan Kaynakları’nı tercih ettim ve yaklaşık 10 senedir de tercihimden çok memnunum.

4,381 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İki farklı staj programımız var. Birincisi; Generation BSH Kariyer Verimliliği Buluşması adını verdiğimiz bir staj programıdır. Burada daha uzun dönemli proje öğrencilerini BSH’a katıyoruz. Başvuruları Türkiye’nin her yerindeki üniversitelerden kabul ediyoruz ve elemelerden sonra yaklaşık 50 kadar öğrenciyle 2 gün geçiriyoruz. Bu öğrenciler genellikle üniversitede 3. sınıfta okuyan kişiler oluyor. Elemeler sonrasında uzun dönemli proje öğrencilerinin yerleştirmelerini yapıyoruz. İkinci programımız, zorunlu staj programıdır. Bu programda da Kariyer.net’te Mart ayı gibi ilanımız açılıyor ve öğrencilere Haziran-Temmuz-Ağustos ayları boyunca başvuracakları ve staj yapabilecekleri bir program sunmuş oluyoruz.