Cevaplar 4

Yükleniyor...
2,003 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe geldiğimde kullandığım bazı bilgisayar programları var SAS ve SQL gibi. Bunları açıyorum ve bunlarda data analizleri yapıyorum. Pazarlama departmanı olmasına rağmen çok fazla analitik iş yapıyoruz, hatta işimizin büyük bir kısmı analitik diyebilirim. Çünkü müşterilere destek pazarlayabilmek için çeşitli kampanyalar düzenliyoruz ve bunların sonuçlarının takibi ve buna göre aksiyon almak gibi işlerimiz var. Dolayısıyla bunların hepsi analiz demek. Bu analizleri yaparken de SQL ve SAS'ı kullanıyoruz. Yeni kampanyalar oluşturmak için toplantılar düzenliyoruz; hangi tip müşteriye hangi iletişim aracılığıyla, hangi kampanyayla gidelim diye karar vermeye çalışıyoruz. Bunları yaparken analitik veriler çok önemli çünkü geçmiş datalara bakarak geleceğe yön vermeye çalışıyoruz.

1,957 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bireysel Kitle Bankacılığı Pazarlama ekibinde 4 ekip var. İlk ekip maaş ödemeleri ekibi, Garanti Bankası’nın maaş müşterilerinin sayısını arttırmaya ve bunları işlemeye çalışıyorlar. Bir diğer ekip müşteri bağlılık ürünleri ekibi, bu ekip de otomatik fatura gibi ürünlerin pazarlamasından sorumlu. Bir başka ekip segment kampanya ve iş geliştirme ekibi, bu ekibin amacı bir teknolojik gelişme olduğunda bunların proje yönetimini yapmak, segmentlerin yönetimi ve kampanyadaki iletişimleri yapmak. Benim içinde bulunduğum ekip de destek kredisi pazarlama ve kitle müşteri yönetimi ekibi. Bizim de 2 tane temel sorumluluk alanımız var, birincisi destek kredisinin pazarlanması konusunda her şey: nasıl iletişim sağlanır, kime nasıl bir iletişimle gitmeliyiz, kime sms atmalıyız, kimle telefonda konuşmalıyız gibi çeşitli stratejiler ve bunlarla ilgili kampanyalar düzenlemek ve bunların sonuçlarını incelemek. Bir diğer kısım da kitle müşteri yönetimi, burada kitle müşterilerini nasıl daha fazla etkinleştirebiliriz, onları nasıl daha fazla işleyebiliriz ve hangi ürünleri onlara sunmalıyız gibi çalışmalar yapıyoruz.

489 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bireysel Kitle Bankacılığı, bankanın bireysel müşterilerine sunduğu kredi ve mevduat gibi ürünleri yöneten bölümdür. Bunların pazarlama stratejisini belirler, yönetir ve takibini yapar.

383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günlük olarak rekabeti ve piyasayı takip etmek, buna göre ekibimle birlikte kararlar almak görevlerimin arasında. Ben Destek Kredileri tarafındayım. Burası çok dinamik olduğu için sürekli farklı konularla ilgileniyoruz. Genel olarak destek kredisinin her şeyiyle ilgileniyoruz. Fiyatlama, pazarlama ve müşterilere hangi yollardan ulaşacağımız konusunda aktif rol oynuyoruz.