Cevaplar 2

Yükleniyor...

Aşağıdaki alanlara ilgi duyan kişilerin sevme potansiyeli yüksek bir bölüm.

- Teknoloji & Bilişim
- İnternet
- Programlama (Oyun, web, mobil veya herhangi bir şey)

Bölüme gelmeden herhangi bir teknik bilginizin olmasına gerek yok. Bu konulara ilgili ve çalışmaya istekli olduğunuz sürece başarılı olursunuz.

5,221 görüntülenme

Bölümün hitab ettiği kesim, ders içerikleri itibari ile, kendini bilgisayar ve teknolojileri konusunda, pratik anlamda üst düzey, teorik anlamda ortalama seviyeye getirmek isteyen kişilerdir. Fakat ülkemizde üniversite okumak, kişinin kendini geliştirmesi için gördüğü bir fırsat değilde, etiket arayışı olduğu için, bölümün ülkemiz üniversitelerindeki işleyişi bu idealden uzakta kalmıştır.

Şuan için Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü, tembel yazılımcılar ve bilgisayar mühendisliği kazanamayıp, 4 yıllık okumak isteyen teknoloji meraklıları için yapılabilecek mantıklı seçimlerden biridir.

Bölüm şuana kadar gözlemlediğim üzere, YGS Matematik konusunda başarılı, fakat LYS matematik konusunda zayıf olan kişiler için, özellikle daha önceden yazılımla uğraşmışlar ise oldukca kolay geçicektir. Bu bölümü bilgisayara karşı bir hevesiniz yoksa, daha önceden kendiniz bir şeyler yapmamış ve "üniversitede öğrenirim" mentalitesi ile okuyacaksınız, hiç okumamanızı tavsiye ederim.

Bilgisayar Mühendisliği gibi bir bölüme gittiğiniz zaman, üniversitenize göre en azından belli konularda bir bilgiye sahip hocalarınızdan alacağınız teorik bilgiler, sizi mezun olduğunuzda vasat seviyede bir işe sokabilecekken, bu bölümün ülkemizdeki üniversitelerindeki kalitesiz eğitmenleri(trakya ve mersin için konuşuyorum) ve işleyişinden dolayı, 4 sene okuyup, hiçbir şey öğrenmeden mezun olup, işsiz kalabilirsiniz.

1,296 görüntülenme