Cevaplar 8

Yükleniyor...

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olanlar üç ana iş grubunda çalışabilirler:
1. Kamu kurum ve kuruluşları: Bakanlıklarda (Dışişleri başta olmak üzere, İçişileri, Maliye Bakanlığı vs.), Rekabet Kurumunda, Merkez Bankasında vb. alanlarda çalışabilirler. (Tabii KPSS başarısına göre)
2. Özel sektör kurum ve kuruluşları: Özel bankalarda, uluslararası alanda iş yapmakta olan firmalarda (PepsiCo vb. gibi) ya da ulusal şirketlerde çeşitli departmanlarda yöneticilik yapabilirler.
3. Akademik Kadroda yer almak: Diğer meslek alanlarında olduğu gibi, bu bölümün öğrencileri de üniversite mezuniyetinin ardından akademik gereklilikleri yerine getirerek akademik kariyer yapabilirler.
Çok detaylı olmasa da umarım genel bir fikir verebilmişimdir.

292,940 görüntülenme

Altındaki arabayla ya da takıldığı mekanlarla havalı olduğunu düşünen bir kitle var evet ama hani şu klasik türk dizilerindeki "ahaha burslu ezik ahahaha" diye dolaşan zengin öğrenci profilinden bahsediyorsak ben böyle bir şeye denk gelmedim henüz. Akademik düzeyde de zaten hocalar senin burslu mu burssuz mu olduğunu bilmiyordur bile muhtemelen, hoş bilseler de Bilkent Üniversitesindeki bir akademisyenin böyle bir yaklaşımda bulunmasını beklemek yersiz olur, yani burslu da olsan burssuz da olsa canını çıkaracaklar sınavlarla/ödevlerle, sad but true.

554 görüntülenme

Kısa, öz ve net olarak Bilkent Üniversitesi'ni çok seviyorum ve hayatımdaki en doğru karar buraya gelmekmiş.

269 görüntülenme

Yurtlar konusunda yüksek beklentilere girmemek gerekiyor, zira çoğu devlet üniversitesi yurdu bizim yurtlardan daha güzel. Ha "ben öğrenciyim çok da bi şey aramıyorum ya" diyorsanız, fazla bir hayalkırıklığı yaşamazsınız; ama hiç değilse tuvaletler katın ortak kullanımında olmasaydı da her odanın kendi tuvaleti olsaydı. Bir diğer konuysa, yemekhane sistemi. Eğer vejetaryenseniz işiniz çok zor, çünkü yemekhanedeki her yemeğin içinde -en alakasız olanlarda bile- et oluyor, bir de saçma sapan bir fix menü-seçmeli menü olayı var ki akıllara ziyan, öğlen fix menüde verilen makarnayı akşam "hocam bu seçmelide bunu alamazsın" diye vermiyorlar, sanırsın seçmeli menüde pekin ördeği falan var.

1,477 görüntülenme