Cevaplar 12

Yükleniyor...
2,283 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans dünyasında kullandığımız çok fazla enstrüman var ama bunun matematiksel kaynağının ne olduğunu bilmeme ve bugün kullandığımız ürünlerin düşünce altyapısını oluşturmama çok katkı sağladı. Bunun dışında lisans eğitiminde hocalar bir tık daha ileri vizyonla yaklaşıyorlar. Bu yüzden ben edindiğim bilgileri çok daha kolay harmanlayabiliyorum ve finans dünyasını daha fazla anlamlandırabiliyorum.

4,343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat bölümü mezunu, sosyal bilimler mezunu olduğu için çok fazla alanda çalışabilir ama öncelikle ilgi alanını belirlemelidir. Akademik olarak çizdiği yol üzerinde gidebilir. Bankacılık ve finans sektörlerinde çalışabilir. Davranışsal iktisat veya sosyal bilimlere ilgisi varsa bu ikisini birleştirerek insanın olduğu her yerde çalışabilir.

1,694 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümü bugüne ulaşmamda en önemli faktörlerden biridir. Ben bugün bankacılık ve finans sektöründe kullandığım bilgileri okuldan öğrendim. Mezun olmadan önce TOBB Üniversitesi sayesinde yaklaşık 1 yıl kadar bir iş tecrübesi edindim. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli yerlerde belirli aralıklarla staj deneyimim oldu. Mezun olduktan sonra işe başladım ve şu an Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği’nde master çalışmalarıma devam ediyorum.

753 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle Denetim’de çalışmak isteyip istemediklerine karar vermeliler çünkü Denetim’in de her meslekte olduğu gibi bazı zorlukları olabiliyor. Bu yüzden kişiler mesleği çok iyi araştırsınlar ve mesleğin yetkinlikleriyle uyumlu olup olmadığına karar versinler. Biz zaten işe başlayış sürecinde Teftiş Kurulu olarak kişilerin yetkinliklerinin geliştirilmesi ve öğrenmelerinin devam etmelerinin sağlanması için onlara her türlü desteği veriyoruz. Bunun dışında denetim faaliyetine katkı sağlayacak şekilde staj yapabilirler çünkü staj yapmaları o denetimin içine girmelerine ve ilerisi için hayal kurmaya başlamalarına sebep olabilir. İşe başladıktan uzun yıllar sonra kendilerini Denetçi olarak görmelerinin, onları mutlu edip etmeyeceğini iyice düşünsünler.

461 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti, sektördeki lider bankalardan birisi olarak global bir vizyona ve uluslararası bir organizasyon yapısına sahip olduğu için çok önemli bir marka değeri var. Bu yüzden akla gelen ilk isimler; kurumsallık ve başarıdır.