Cevaplar 7

Yükleniyor...

TBB bolumunun temel amaci akademisyen yetistirmektir, bolum mezunlarinin cogunlugu yurticinde veya yurtdisinda yuksek lisans ve doktora yaparak pek cok universitede docent olmuslardir. Bunun disinda, ilac firmalarinda calisan ya da tibbi malzemeler ureten firmalar da calismak da mumkun. Genetik veya rutin tani laboratuarlarinda da is bulunabilir. Ayrica bolum acikken TUS sinavina girerek biyokimya ve mikrobiyoloji uzmanligi yapmak da mumkundu, boylelikle kendi tani laboratuarinizi acabiliyorsunuz. Bunlarin disinda, cevirmen, hali saticisi, ispanyol restorani isletmecisi mezunlar da mevcut :)

1,309 görüntülenme

Yabancı dilde ders seçenekleri olmaması sevmediğim bir yönüydü. Pek çok bilimsel terimin İngilizce ya da Latince olması, tüm bilimsel literatürün İngilizce olması, İngilizcesi iyi olmayan bölüm öğrencilerinin işini biraz zorlaştırıyordu.

Bazı ders hocaları, -ki bu Cerrahpaşa Tıp hocalarıdır- ne yazık ki yıllardır aynı notlardan ders anlatıyordu, bazı derslerin biraz güncellenmesi gerekiyordu.

Bunun dışında, benim sevmediğim bir yönü değil fakat bir çok öğrencinin şikayetçi olduğu, tıp fakültesinde bulunmak ve kampüs ruhunu yakalayamamak da sayılabilir.

213 görüntülenme

Ben en çok ders programından, 4 sene sonunda hazırlamak zorunda olduğumuz tezden, ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde olmanın bize tanıdığı tüm olanaklarından dolayı bu bölümü çok sevmiştim. Şu anda bir hastalık üzerine araştırma yapıyorum ve bu bölümde aldığım derslerden edindiğim temel bana çok yardımcı oluyor. Bence biyoloji ya da MBG öğrencileri ya da öğrenci adayları, yaz tatillerini Cerrahpaşa’da bir laboratuvarda staj yaparak geçirirlerse, bu onlar için çok faydalı olacaktır.

201 görüntülenme