BAT Experience Internship Program - Legal & External Affairs Summer Intern

If you want to gain real business experience, BAT Türkiye is looking for young talents!

Cevaplar 3

514 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’de staj programı BAT Experience adı altında yürütülüyor. Kısa ve uzun dönemli stajlar olmak üzere de ikiye ayrılıyor. Yaz dönemi stajlarının başvuru dönemi Nisan ayı gibi, uzun dönem stajlar da ihtiyaca bağlı olarak açılıyor. Staj programlarımızı batcareers.com adlı web sitemizden,tüm kariyer portallarından ve kariyer odaklı sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz.

İki staj programımız için süreç aynı şekilde ilerliyor. Online başvuru yaptıktan sonra küçük bir telefon mülakatı gerçekleşiyor. Olumlu geçmesi durumunda aday yüz yüze mülakata çağrılıyor. Bu da olumlu geçerse online test yapılıyor ve iş teklifi veriliyor.

671 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hukuk Stajyeri genel olarak fotokopi çeker, mahkemeye ve notere giderek biraz ayak işleriyle uğraşır ama benim BAT’deki günlerim daha farklı geçiyor. BAT’de 5. ayımı tamamlamak üzereyim ve burada çeşitli araştırmalar yaparak o günün ihtiyaçları doğrultusunda kendimi farklı alanlarda geliştirme şansı buluyorum. Ayrıca kurumsal bir şirketin Hukuk Departmanı’nda staj yapmaktan da bir adım öteye geçebiliyorum ve farklı departmanlarla iç içe çalışabiliyorum.

Bunun yanı sıra Hukuk Fakültesi’nde İngilizce görme şansımız kısıtlı olduğundan dolayı global bir firmanın Hukuk Departmanı’nda staj yaparak sözleşmeleri çoğunlukla İngilizce hazırlamak benim pek fazla görebileceğim bir şans değildi. BAT bana bu şansı tanıdı ve bu sayede kendimi geliştirebiliyorum.

349 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’nin staj programı stajyerlerin sorumluluk alması için tasarlanmış çünkü buraya öğrenci olarak geliyoruz ve projelerde direkt olarak sorumluluk alacağımız için hem kendi departmanımızı hem de diğer departmanları kapsayacak çok ciddi eğitimler alıyoruz. Sadece kendi departmanımızın projelerini değil, diğer departmanların projelerinde de sorumluluk alıyoruz. Bizim için belirlenen projelere ek olarak diğer departman projelerinde destek sağlıyoruz. Böylece işlerin ve zamanın yönetiminde bizim de bir sözümüz oluyor.