British American Tobacco

BAT Experience Internship Program - IT Summer Intern

If you want to gain real business experience in a global environment and in IT department, BAT Türkiye is looking for young talents !

BAT Experience IT Stajyeri ne iş yapar? BAT'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

BAT’de bir IT stajyeri, IT’nin genel olarak işlettiği ve sürdürdüğü bütün adımların içerisinde aktif bir şekilde rol alır. Bu adımlar; son kullanıcılardan talep toplanması, toplanılan taleplerin süreçlerden geçirilip hangisinin yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi, bu karar verildikten ve yazılım talepleri iletildikten sonra son kullanıcılarla üretilen ürünün test edilmesi ve test sonrasında canlıya geçilmesidir. Bu adımların dışında IT’nin kendi projeleri de var. BAT’nin lokal ve global olarak  çalıştığı ülkelerdeki ve Türkiye’deki projelerde aktif olarak görev alındığı zaman, müdürlerimiz bizi istedikleri kadar projeye dahil ediyorlar. Onlar bizi dahil ettikçe de biz görev ve sorumluluk alıp bir şeyler öğrenebilme fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede IT’de ne gibi gelişmelerin ve değişikliklerin olduğu gibi her konudan haberimiz oluyor.

BAT Experience staj süreci nasıl ilerliyor? Staj Programı'nın süresi nedir? (1 Cevap)

Staj süresi minimum 3 ay, maksimum 6 ay sürüyor.Normalde yapılan zorunlu stajlardan bir tık daha fazla olmasının sebebi deBAT’de çalışan stajyerlerin takımlar içerisinde önemli kişilerle aynı işlerde kararverme mekanizmalarında bulunabilmelerini sağlamaktır. Staja başvurmak için ikiseçenek var. Yaz stajyerliği için başvuru zamanı Haziran ayının sonu Temmuzayının başı olarak belirleniyor ve başvuruların alım zamanı Nisan ayındabaşlıyor ama benim girdiğim yöntem bu değil. Ben okuldaki dönemim aktif birşekilde devam ederken BAT’nin ilanını bilinen bir platform üzerinden görerekbaşvurdum ve ardından bana geri dönüş yaptılar. Daha sonra departmanda birlikteçalışacağım kişiyle görüştüm ve ikinci mülakatımda İK’dan bir yönetici ve yinebirlikte çalışacağım başka birisiyle görüştüm. Bu süreçler olumlu geçtiği içinde işe başladım.

BAT Experience Staj Programı mülakatlarında neler soruluyor? (1 Cevap)

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.