BAT Experience Internship Program - IT Summer Intern

If you want to gain real business experience in a global environment and in IT department, BAT Türkiye is looking for young talents !

Cevaplar 3

627 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.

1,222 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’de bir IT stajyeri, IT’nin genel olarak işlettiği ve sürdürdüğü bütün adımların içerisinde aktif bir şekilde rol alır. Bu adımlar; son kullanıcılardan talep toplanması, toplanılan taleplerin süreçlerden geçirilip hangisinin yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi, bu karar verildikten ve yazılım talepleri iletildikten sonra son kullanıcılarla üretilen ürünün test edilmesi ve test sonrasında canlıya geçilmesidir. Bu adımların dışında IT’nin kendi projeleri de var. BAT’nin lokal ve global olarak  çalıştığı ülkelerdeki ve Türkiye’deki projelerde aktif olarak görev alındığı zaman, müdürlerimiz bizi istedikleri kadar projeye dahil ediyorlar. Onlar bizi dahil ettikçe de biz görev ve sorumluluk alıp bir şeyler öğrenebilme fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede IT’de ne gibi gelişmelerin ve değişikliklerin olduğu gibi her konudan haberimiz oluyor.

481 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj süresi minimum 3 ay, maksimum 6 ay sürüyor. Normalde yapılan zorunlu stajlardan bir tık daha fazla olmasının sebebi de BAT’de çalışan stajyerlerin takımlar içerisinde önemli kişilerle aynı işlerde karar verme mekanizmalarında bulunabilmelerini sağlamaktır. Staja başvurmak için iki seçenek var. Yaz stajyerliği için başvuru zamanı Haziran ayının sonu Temmuz ayının başı olarak belirleniyor ve başvuruların alım zamanı Nisan ayında başlıyor ama benim girdiğim yöntem bu değil. Ben okuldaki dönemim aktif bir şekilde devam ederken BAT’nin ilanını bilinen bir platform üzerinden görerek başvurdum ve ardından bana geri dönüş yaptılar. Daha sonra departmanda birlikte çalışacağım kişiyle görüştüm ve ikinci mülakatımda İK’dan bir yönetici ve yine birlikte çalışacağım başka birisiyle görüştüm. Bu süreçler olumlu geçtiği için de işe başladım.