BAT Experience Internship Program - HR Summer Intern

If you want to gain real business experience in a global environment, BAT Türkiye is looking for young talents!

Cevaplar 3

318 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yetenek Kazanımı Stajyeri için İnsan Kaynakları’nın Pazarlama’sı diyebiliriz. Burada yetenekleri şirkete çekmeye yönelik kariyer odaklı çalışmaları yürütüyoruz. Bunlar; kulüplerle olan ilişkilerimiz, kariyer odaklı açtığımız sosyal medya hesaplarımız, öğrencileri şirketimizde ağırlayıp kariyer olanaklarından bahsettiğimiz BAT Journey gibi etkinlikleri kapsayabiliyor. Ben de Yetenek Kazanımı Stajyeri olarak bunların hepsinde sorumluluklar üstleniyorum. Ajanslarda çalışarak kariyer odaklı sosyal medya hesaplarımızın yürütülmesini sağlıyorum. Bununla beraber Türkiye ve Kuzey Afrika Genel Müdürlüğü’nde olduğumuz için diğer ülkelere bu konularda destek veriyorum. Ayrıca her stajyerin kendi staj projesi oluyor ve bunun baştan sona tüm çalışmalarını yürütüyor. Dolayısıyla ben de kendi staj projemle ilgileniyorum.

627 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.

483 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT'de staj yapmak gerçek bir iş deneyimi çünkü  her stajyerin bir staj projesi oluyor ve staj sonunda bunu kendi departmanındaki liderlik ekibine sunuyor. Bunu da mezuniyet projesi olarak adlandırıyoruz. Bunun yanı sıra günlük işlerde çok fazla yer alıyoruz. Ekibimizin katıldığı toplantıya ve her türlü işe biz de dahil oluyoruz ve onlardan çok fazla şey öğreniyoruz. Dolayısıyla bir stajdan beklenebilecek her şeyi ve daha fazlasını kapsadığını söyleyebilirim.