Assistant Research Engineer

Assistant Research Engineer

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Filtrele:Sırala:

Assistant Research Engineer ne iş yapar? Assistant Research Engineer olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Bizim görevimiz; endüstriyi ve akademiyi bir potada eritmektir. Çoğumuz yüksek lisans ve doktora öğrencisi veya mezunu. Makale okuyoruz, teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz, bunları ürüne ve prototipe dönüştürüyoruz. Satış amacı var ama direkt olarak sadece satış amaçlı ürün oluşturmanın ötesinde, yenilik ve teknoloji üzerine yoğunlaşıyoruz.

Assistant Research Engineer olarak Huawei'de bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Sabahları saat 8’de işe geldiğimizde çay veya kahve alıyoruz. Ardından daha öncesinden kalan işler varsa onları halledip işe koyuluyoruz. Ortamımız birçok bilgisayardan oluşuyor. Herkes bilgisayarının başına geçiyor ve kod yazmaya başlıyor veya makale araştırıyor. Makalelerin kendisini, benzerlerini veya ilgililerini araştırabileceğimiz birçok site var. Bunları okuyup gruplarımızla tartışarak ortaya fikirler çıkarıyoruz veya var olan fikirlerin eksikliklerini bulmaya çalışıyoruz. Böylece ürünleri ve çalışmaları daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Huawei

67 soru, 118 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Anadolu Üniversitesi

21 soru, 351 cevap.

Boğaziçi Üniversitesi

94 soru, 315 cevap.

Kişilerin Bölümleri

İşletme Bölümü

71 soru, 346 cevap.