Cevaplar 19

Yükleniyor...
479 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İsteyen herkes yelken yapabilir. Yelkene sponsor olan bir şirkette çalışmak çok avantajlı çünkü yelken, saatlik bir ücret ödenerek öğrenilen lüks bir spordur. Dolayısıyla sponsorunuzun kendi bankanız olduğu bir yerde yelken sporunu yapmak çok güzel.

Her sene Ekim ayında Yelken Kulübü, gelecek gönüllü taleplerini hazırlar ve isteyen herkes gelip dener. Tekneye adım atıldığı zaman bir daha bırakılamıyor diye düşünüyorum. Hafta sonları o deniz havası, spor, mücadele, ekip ruhu gerçekten bırakılmayacak bir şey.


308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Diğer birimlerden gelen arkadaşlarla her zaman telefonda konuşuyoruz. Yüz yüze gelemediğimiz zamanlar oluyor ama yelkende böyle avantajlar var. Mali Kontrol’deki arkadaşların hepsi yelkene gönüllü olarak geliyorlar.

Mali Kontrol’den bir arkadaşımla işlerimizi yaptıktan sonra Pazar günü birlikte yelken yapıyoruz. Böylece sadece telefondaki bir ses olmuyorum, çalışma arkadaşımla birlikte yelkende mücadele ediyoruz. Bu da bir avantaja dönüşebiliyor. Bazen IT’den arkadaşlar, bazen de tanımadığımız insanlar gelebiliyor. Üst düzey yöneticilerle her zaman temas halindeyiz ama takımda oldukları zaman çok daha farklı oluyor. En son yönetim kurulu başkanımız Bodrum’da bizimle birlikteydi. Onunla aynı takımda diğer bankaları geçmek için mücadele ettik.


417 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Antrenmanlarımız ve yarışlarımız genelde hafta sonları oluyor. Nadiren hafta içine denk geliyor, onlarda da idari izinli sayılıyoruz. Hafta sonlarında her sporda olduğu gibi disiplinli olmak ve fedakarlık yapmak gerekiyor. Bu yüzden hafta sonu programlarımı buna göre ayarlıyorum ama her Pazar günü sabah 09.30’da teknede olmak bir bankacı için çok kolay bir şey değil.

344 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yelken sporuna sponsorluk yapan çok büyük kurumsal firmalar var. Biz de Burgan Bank olarak yelkende en iyi ekiplerden bir tanesiyiz. Kendi sınıf teknemizin yarışında Overall’da ve Bodrum’da yapılan Beneteau Sailing Fest’te birinciliğimiz var. Ayrıca 7-8-9 Eylül’de gerçekleştirilmiş olan ve AÇEV yararına yapılan Deniz Kızı Yelken Kupası’nda Overall’da ikinciliğimiz var. Hatta bu kupada Ayşe Arman da bize Sakajewa iyilik kolyeleriyle destek verdi.

262 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sporun her zaman içindeydim ama Burgan Bank’la birlikte yelkene başladım. O teknenin alımı, ilk antrenmanlar ve ilk kupalardan sonra bırakamadım. 4 senedir devam ediyorum.