Cevaplar 9

Yükleniyor...

Öncelikle hazır okul yeni başlamışken dil öğrenme ve varsa başka bir dil öğrenme veya dil geliştirme olarak sürece başlanmasını tecrübelerimle dile getirebilirim. Okula adaptasyon da önemli bir konu. Okula adaptye olmaya çalışılmalı. Ve şu çok iyi anlaşılmalı hiçkimse size durduk yere bir bilgi vermez. Okulu tanımak adına her köşe bucağını gezin dolaşın bilgi alın nerede ne var ne işime yarar tarzında. Ayrıca kendinizi geliştirmek adına ve eğlenmek arkadaş edinmek adına da kulüplere gidin bilgi alın mutlaka size yakın birşey bulacaksınız orası zaten ortak ilgi alanına sahip insanların bir araya geldikleri yerdir. Ve eğer bişeyler öğrenmek amacındaysanız düzenli çalışın emin olun başarışı olrsanız çok faydasını göreceksiniz.

3,127 görüntülenme

Gelenekçi bir üniversitedir. Pekçok mezunla tanıştım hepsi de sağolsun birbirini tutarlar, severler. Köklü bir üniversite olması bu yüzden çok önemli. Bunların yanında tabi ki istisnalar var fakat herhangi bir öğretim üysinin yanına gidip pekçok konuda kolayca konuşabilmek ve sorunları tartışabilmek te güzel. Genelde sizi tartmak için araştırmaya iterler, ki gayet faydalıdır. Ardından gerekli güven kazanıldığında her soruya cevap bulunabilir.

1,316 görüntülenme

Hemen hemen tüm sektörlerde iş bulabilen bir bilim dalıyız. kısaca bir gömleğin düğmesinden bir roketin üretimine tasarımına kadar pekçok sektör mevcut. Makine mühendisi de en genel anlamda ihtiyaç olunan ürünün tasarımını yapıp üretim yöntemleri kurgulayark o ürünü en kısa zamanda en ucuz maliyette ve en kaliteli şekilde fonksiyonunu yerine getirecek şekilde üretmektir. Tüm bu işlemler yapılırken; sahip olduğu matematiksel, fiziksel ve kimya bilgilerini kullanır. Zevkli bir bilimdir. İlk mühendisliklerdendir.

119,474 görüntülenme

Kesin olarak EVET. Bir lise de değiliz. Bazı şeylerin peşinde koşmamaız gerekiyor. Oturduğumuz yerden bilginin bize gelmesi mümkün değil. Çok şey kovaladım çok şey öğrendim. Bu esnada Üniversitem de asgari düzeyde faydalandım. Eksikler var elbette fakat temelde iyiyiz gayet.

461 görüntülenme

Bir eve çıkamadım mesela kiralar çok pahalı, yurtta yaşıyorum. Kendimce gördüğüm noktalar genelde negatif yönde fakat beni güçlendirdiği taraflar da var. Bunların yanında bir güvenlik sorunun da bazı bölgelerde olduğunu düşünüyorum.

167 görüntülenme