Cevaplar 3

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Gençlik ve Spor Komisyonu’muz olacak ve bu sene yenilik olarak Üniversiteler Spor Komisyonu kurduk. Bir diğer yeniliğimiz ise ödül töreni olacak. Konu başlıklarımız ve konuşmacılarımızın tekrar etmemesine dikkat ediyoruz. Bu doğrultuda Motor Sporları, Kadın ve Spor, Spor Pazarlaması ve Spor Kültürünün Üniversiteler ile Etkileşimi gibi konu başlıkları belirledik. Yeniliklerimizden birkaçı bunlar diyebilirim. 

Türkiye Spor Zirvesi geçen yıl ücretsizdi, bu yıl da ücretsiz olacak. Sporun içerisinde yer alan spor yöneticileri, antrenörler, kondisyonerler, spor markaları, üniversite öğrencileri, spor izleyicileri, taraftarlar, spora ilgi duyan herkes katılabilir. Yani sporun bütün paydaşları bu organizasyonda yer alabilir. Katılmak isteyenlerin internet üzerinden kayıt formumuzu doldurmaları yeterli olacaktır. 

Türkiye Spor Zirvesi’nin en büyük özelliği Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve mezunları tarafından düzenlenmesidir. Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci ve mezunlarının spor organizasyonları kısmında daha hareketli olmasını gerektiğini, ülke istihdamına daha fazla katkı sağlaması gerektiğini ve bu zeminin kendilerinin oluşturmasını gerektiğini düşünerek bu yola çıktık. Amaçlarımızın temelinde ülke sporunu geliştirmek var. Her yıl sonuç raporu yayınlıyoruz. Sporun geleceğinin belirleyen insanlara da katkı sağlamak istiyoruz. Her sene farklı konuları inceleyerek ülke genelinde ele alınmayan konulara da yer veriyoruz. Aslında tek bir amacımız yok, birçok amacımız var ama tek başlık altında toplayacak olursak bu ülke gençlerine ve sporuna katkı sunan kurum ve kuruluşlara destek olmak ve işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan bir spor organizasyonudur.