2019'da ikincisini düzenleyeceğiniz Türkiye Spor Zirvesi’nde katılımcıları ne gibi yenilikler bekliyor ve siz ekip olarak bu yıl neler bekliyorsunuz? (1 Cevap)

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Gençlik ve SporKomisyonu’muz olacak ve bu sene yenilik olarak Üniversiteler Spor Komisyonukurduk. Bir diğer yeniliğimiz ise ödül töreni olacak. Konu başlıklarımız vekonuşmacılarımızın tekrar etmemesine dikkat ediyoruz. Bu doğrultuda MotorSporları, Kadın ve Spor, Spor Pazarlaması ve Spor Kültürünün Üniversiteler ileEtkileşimi gibi konu başlıkları belirledik. Yeniliklerimizden birkaçı bunlardiyebilirim. 

Türkiye Spor Zirvesi’ne kimler katılabilir? Katılımcılar ücret ödüyor mu ve katılmak için neler yapmalılar? (1 Cevap)

Türkiye Spor Zirvesi geçen yıl ücretsizdi, bu yıl daücretsiz olacak. Sporun içerisinde yer alan spor yöneticileri, antrenörler,kondisyonerler, spor markaları, üniversite öğrencileri, spor izleyicileri,taraftarlar, spora ilgi duyan herkes katılabilir. Yani sporun bütün paydaşlarıbu organizasyonda yer alabilir. Katılmak isteyenlerin internet üzerinden kayıtformumuzu doldurmaları yeterli olacaktır. 

Türkiye Spor Zirvesi fikri nereden ortaya çıktı ve hangi amaçlar doğrultusunda bu zirveyi yapmayı planladınız? (1 Cevap)

Türkiye Spor Zirvesi’nin en büyük özelliği Spor BilimleriFakültesi öğrencileri ve mezunları tarafından düzenlenmesidir. Spor BilimleriFakültesi öğrenci ve mezunlarının spor organizasyonları kısmında daha hareketliolmasını gerektiğini, ülke istihdamına daha fazla katkı sağlaması gerektiğinive bu zeminin kendilerinin oluşturmasını gerektiğini düşünerek bu yola çıktık.Amaçlarımızın temelinde ülke sporunu geliştirmek var. Her yıl sonuç raporuyayınlıyoruz. Sporun geleceğinin belirleyen insanlara da katkı sağlamakistiyoruz. Her sene farklı konuları inceleyerek ülke genelinde ele alınmayankonulara da yer veriyoruz. Aslında tek bir amacımız yok, birçok amacımız varama tek başlık altında toplayacak olursak bu ülke gençlerine ve sporuna katkısunan kurum ve kuruluşlara destek olmak ve işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan birspor organizasyonudur.

Etkinlik Bilgileri

İstanbul

Son Başvuru Tarihi: 27.04.2019
Etkinlik Tarihi: 27.04.2019
Adres: Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İstanbul
Türkiye Spor Zirvesi

7 soru, 5 cevap.