TEDxYeditepeUniversity - 27 Ekim

TEDxYeditepeUniversitySalon 27 Ekim'de. Biletler için sosyal tesislerdeki standımıza uğrayabilir ya da bize direkt mesaj ile sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Cevaplar 6

TED, dünyanın önde gelen düşünürlerinin kendilerini heyecanlandıran fikirleri paylaşmak üzere katıldığı konferans serisidir. TEDxYeditepeUniversity , TED lisansıyla Yeditepe Üniversitesi öğrencileri tarafından kar amacı gütmeden düzenlenen bir organizasyondur. TedxYeditepeUniversitySalon ise daha küçük bir katılımcı kitlesinin yer aldığı butik bir organizasyondur.

150 görüntülenme

TEDxYeditepeUniversity etkinliklerine dinleyici olarak katılabilmek için yapılması gereken tek şey ekip tarafından etkinlik öncesi duyurulan kaynaklardan bilet almaktır. TEDxYeditepeUniversity ekibi ise kollektif bir bilinçle hareket eden Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinden oluşur. TEDxYeditepeUniversity ailesi bünyesinde yer almak isteyen kişiler bahar döneminde duyurulan ilanlar üzerine başvurularını yapabilirler. Bu başvuruların hepsi değerlendirilir ve ekip için uygun olduklarına karar verilen öğrenciler ile yollar birleştirilir. 

119 görüntülenme

TEDxYeditepeUniversity her zaman olduğu gibi dinleyicilerini alanında uzmanlaşmış kişilerle tanıştırmaya onları ilk ağızdan dinleme fırsatı vermeye devam edecek. 2018 Güz döneminde ilk olarak 27 Ekim’de gerçekleştirilecek olan TEDxYeditepeUniversitySalon etkinliği ile başlayacak olan bu süreci ilerleyen aylarda yapılması planlanan daha büyük bir etkinlik izleyecek. Bu etkinliklerde özel davetli olarak bulunacak olan konuşmacılarımızın yanı sıra misafirlerimiz için özel olarak hazırlanmış gösteriler de yer alacak. Yani TEDxYeditepeUniversity ailesi misafirlerini bir yandan mantıki bilgilerle kuşatıp zihin dünyalarını ve hayata bakış açılarını genişletirken öbür yandan da ruhi dünyalarına hitap ederek onları kapıdan her anlamda tatmin olmuş bir şekilde çıkarmayı hedefliyor.

Konuşmacılarımızı seçerken farklı sektörlerden farklı insanları bir araya getirmek için çalışıyoruz. Salonun kapısından çıktıktan sonra sizi düşündüren ve ufkunuzu açan kişilerin peşindeyiz. 27 Ekim’deki Salon etkinliğimizde aramızda Melda Akbaş, Ahmet Zeytinoğlu, Onur Kutlu Gago, Sedat Girgin ve Sezgin Yılmaz olacak. En buyuk motivasyon kaynagimiz emek verdikce katilimcilarimizin bizimle beraber ayni heyecani duymasi. 

Katılımcılarımızı hayalleri olan mesleklere ulaşma yolunda “Ben de bir gün bu kişilerle mi çalışacağım?” dediği insanlarla, gelecek hayallerini şekillendirmede yardıma ihtiyacı olanlara ilham kaynağı olabilecek kişilerle buluşturma fırsatı sunuyoruz.