Siemens Onaylı Hesap

27 kişi, 219 cevap verdi.

Cevaplar 219

Yükleniyor...
465 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Söylediklerim biraz abartı gibi gelebilir ama emin olun samimiyim. Çok hasta olduğum günlerde "bugün de işe gitmesem" dediğim olmuştur, ama o kadar. İnandırıcı gelmiyor, biliyorum ama yapacak bir şey yok. Kurumsal şirketin güzelliği de burada zaten. Bir günden bir güne maaşım artsın demiyorum ama bir şekilde artıyor. Başarının peşinde koştuğunuz takdirde bu mutlaka görünüyor ama paranın peşinden koşarsanız o para kaçıyor. Başarının peşinden koşarsanız para sizin peşinizden koşturuyor ve bu hep böyle oldu. Dinamizm çok yüksek ve sıkılmaya zaman yok.

311 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens'te yurtdışında çalışmak için birkaç farklı alternatif var. Bir tanesi, kariyer planlaması doğrultusunda 1 ya da 3 yıllık süreçlerle yurtdışına gitmektir. Bir diğeri, açık bir portal sayesinde istediğiniz ülkelerdeki açık pozisyonları takip edip başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bunun haricinde kendi bölümünüzle ilgili proje bazlı olarak da çalışabilirsiniz. Yurtdışında yapılan eğitimler var ve bu eğitimlere de katılabiliyorsunuz.

630 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens ile olan hikayem, Siemens Junior Club adında bir burs programına katılmamla başladı. Toplantılarla Siemens kültürünü bize anlatıyorlardı. Yaz stajım için buraya geldiğimde IT Departmanı’nda çalışmaya başladım. IT Departmanı’ndaki arkadaşlar bana çok yardımcı oldular. Ben Java bilmediğimi belirttiğimde bana öğreteceklerini söylediler ve 1 ay boyunca bana Java öğrettiler. Sonraki ay bana bir proje verip o projeyi yapmamı istediler. O 1 ayın sonunda beni beğendiklerini ve yarı zamanlı olarak çalışmaya devam edebileceğimi söylediler. Benim de okul yüküm çok olmadığı için kabul ettim. Çalıştıkça okulu değil de işi daha çok sevdiğimi anladım. Sonrasında Erasmus’a gidip geldim ve Siemens’te tam zamanlı olarak çalışmaya başladım.

Bu soruyu bana küçükken sormuş olsaydın büyük ihtimalle "buzdolabı" derdim. Şimdi ise "teknoloji" derim. Bir tünel veya köprüden geçerken orada Siemens'in izleri olduğunu, bir metroya binerken sinyalizasyonunun Siemens tarafından yapıldığını, bir demir çelik veya çimento fabrikasının Siemens ürün ve mühendisliği ile çalıştığını öğrendiğim için şu anda ilk aklıma gelen kelime teknoloji. Bunun içine çok çok farklı anlamlar da yükleyebilirsiniz tabii ki. Ben Siemens'in hayatımın bu kadar içerisinde olduğunu çalışmaya başladıktan sonra öğrendim. Teknoloji dememin diğer bir sebebi ise bugünlerde şahitlik ettiğimiz Endüstri 4.0 gibi bir devrime öncülük eden firmaların başında Siemens'in geliyor olmasıdır.

302 görüntülenme

Bu soruya iki açıdan bakmanın uygun olduğunu düşünüyorum. Ben herkesin hayatında borsa hisse senetlerinde olduğu gibi bir portföy olması gerektiğini, iş hayatıyla özel hayatında yapmaktan keyif aldıkları uğraşların bir bileşeni olması gerektiği taraftarıyım. Siemens çalışmaktan son derece keyif aldığım, sevdiğim, beni zenginleştiren bir şirket ve bana dikey ve yatay kariyer fırsatlarıyla kendimi bulabileceğim ileriye yönelik çok fazla alan sunuyor.
CrossFit çok zor bir spor olmasına karşın buradan aldığım enerji beni antrenman sahasında besliyor. Eminim tüm gün spor alanında oturup çalışsaydım bu kadar enerji dolu ve hevesli olamazdım. Ben bu yıl CrossFit Games Open'da Türkiye 10.su oldum. İlk 3'e baktığım zaman zamanının tamamını buna ayıran halter ve jimnastik kökenli atletlerimizin olduğunu görüyorum. Bu değerli kişilerle kafa kafaya gelebildiğimi görmek son derece memnun edici olmasına karşın belki hiçbir zaman onların seviyesine gelemeyeceğimi de biliyorum. Bu bir trade-off, yani bir tercih meselesi, nerede olmak istediğinizin bir tercihi. CrossFit'e zamanımın 100%'ünü ayırmak yerine bu sporu beni iş hayatında da besleyen, enerji veren ve mutlu eden bir uğraş olarak görüp bu kapsamda elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum.
Antrenmanlarım genellikle mesai sonrasında 19:00-21:00 arasında oluyor. Yüzdüğüm günler ise 21.00'de havuza gidiyorum. Çalışma şartları olarak da kendi programım rahatlıkla ayarlayabiliyorum. Siemens'te benim deneyimime göre masa başında ne kadar oturduğundan öte işin yapılıp yapılmadığına, sonucun ne olduğuna bakılıyor. O sonucu verebildiğim sürece de yöneticilerim bana esneklik sağlayabiliyorlar. Yine başarılarımdan dolayı ben tebrik ediyor, şakayla karışık artık benden korktuklarını söylüyorlar. Son olarak Kartal Kampüsümüz'de yer alan spor salonunda da örneğin öğle aralarında çalışabiliyorum ki bu da günlük temponun içerisinde bana büyük bir avantaj sağlıyor.

251 görüntülenme